Klinika kardiologiczna w Bydgoszczy otwarta po przebudowie. Zyskała też nowoczesny sprzęt

/ Twitter.com/@MinZdrowia

  

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski dziś otworzył w Bydgoszczy zmodernizowaną Klinikę Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Jednostka została przebudowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt specjalistyczny.

Inwestycja została zrealizowana w ramach modernizacji Kliniki Kardiologii oraz Kliniki Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych. Przebudowa obu klinik i wyposażenie kosztowały 10,9 mln zł, z czego wsparcie unijne wynosi 9,3 mln zł, a 1,6 mln zł na wkład własny zapewniło Ministerstwo Zdrowia.

- Ta klinika aż kusi, żeby chodzić do niej do pracy. Zajrzałem do pokojów lekarskich, gdzie jest klimatyzacja, kozetka i kuchenka. Niezależnie, co byśmy robili, szpital, klinika, oddział nie będzie funkcjonował bez personelu - od fizjoterapeutów, diagnostów, techników poprzez pielęgniarki, ratowników aż po lekarzy i administrację. Wiem, że jest tu dobry zespół

 - powiedział minister.

Szumowski podkreślił, że w Bydgoszczy wcześniej został zrealizowany wieloletni program inwestycyjny w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza. Szpital im. Biziela oprócz modernizacji klinik chorób układu krążenia będzie także realizował wieloletni program inwestycyjny wart ponad 360 mln zł.

- Mamy taki jeden długi program wieloletni dla Bydgoszczy. Strategia zrównoważonego rozwoju w Bydgoszczy ma miejsce, inwestycje w szpitalu im. Biziela to kontynuacja programu. To jest ogromna wartość dla personelu i większe bezpieczeństwo dla pacjentów, bo budynki są tak projektowane, że na pewno powikłań związanych z terapiami będzie mniej. Jest to też ważne dla uczelni, bo dobra baza kliniczna jest podstawą, żeby rozwijać naukę i wprowadzać innowacyjne terapie i procedury

 - mówił Szumowski.

Dodał, że cieszy się, iż "pieniądze nas wszystkich przepływające przez Ministerstwo Zdrowia są inwestowane w tak dobre i sprawnie działające organizmy".

Minister zaznaczył, że podziękowania należą się posłowi Tomaszowi Latosowi (PiS), który bardzo zabiegał o pieniądze dla obu lecznic.

Minister podkreślił, że w projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. przewidziano większe nakłady na zdrowie niż zakłada - jako określił - "ustawa 6 procent".

- Ustawa obiecuje ścieżkę dojścia do 6 proc., a realizacja wykracza poza to. Wiarygodność więc tego, co mówimy, że zdrowie jest priorytetem dla tego rządu, jest faktem. Mnie to cieszy, bo pomijając politykę, zdrowie to jest prywatna wartość dla każdego z nas

 - wskazał.

Klinika Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 została przebudowana i wzbogaciła się o nowy sprzęt: ergometr, zestaw do prób wysiłkowych, aparat EKG, defibrylator, łóżka rehabilitacyjne, USG do badania serca, angiograf i pompę do kontrapulsacji wewnątrzaortalnej.

Podczas wizyty w szpitalu minister podpisał umowy na dofinansowanie z funduszy unijnych szpitalnych oddziałów ratunkowych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy (405 tys. zł), Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu (394,5 tys. zł) i Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie (400 tys. zł). Podpisał też umowę na wsparcie z pieniędzy UE programu stypendialnego dla studentek pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy w czasie nauki i bezpośrednio po podjęciu pracy w zawodzie (1,8 mln zł).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl