Klinika kardiologiczna w Bydgoszczy otwarta po przebudowie. Zyskała też nowoczesny sprzęt

/ Twitter.com/@MinZdrowia

  

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski dziś otworzył w Bydgoszczy zmodernizowaną Klinikę Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Jednostka została przebudowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt specjalistyczny.

Inwestycja została zrealizowana w ramach modernizacji Kliniki Kardiologii oraz Kliniki Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych. Przebudowa obu klinik i wyposażenie kosztowały 10,9 mln zł, z czego wsparcie unijne wynosi 9,3 mln zł, a 1,6 mln zł na wkład własny zapewniło Ministerstwo Zdrowia.

- Ta klinika aż kusi, żeby chodzić do niej do pracy. Zajrzałem do pokojów lekarskich, gdzie jest klimatyzacja, kozetka i kuchenka. Niezależnie, co byśmy robili, szpital, klinika, oddział nie będzie funkcjonował bez personelu - od fizjoterapeutów, diagnostów, techników poprzez pielęgniarki, ratowników aż po lekarzy i administrację. Wiem, że jest tu dobry zespół

 - powiedział minister.

Szumowski podkreślił, że w Bydgoszczy wcześniej został zrealizowany wieloletni program inwestycyjny w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza. Szpital im. Biziela oprócz modernizacji klinik chorób układu krążenia będzie także realizował wieloletni program inwestycyjny wart ponad 360 mln zł.

- Mamy taki jeden długi program wieloletni dla Bydgoszczy. Strategia zrównoważonego rozwoju w Bydgoszczy ma miejsce, inwestycje w szpitalu im. Biziela to kontynuacja programu. To jest ogromna wartość dla personelu i większe bezpieczeństwo dla pacjentów, bo budynki są tak projektowane, że na pewno powikłań związanych z terapiami będzie mniej. Jest to też ważne dla uczelni, bo dobra baza kliniczna jest podstawą, żeby rozwijać naukę i wprowadzać innowacyjne terapie i procedury

 - mówił Szumowski.

Dodał, że cieszy się, iż "pieniądze nas wszystkich przepływające przez Ministerstwo Zdrowia są inwestowane w tak dobre i sprawnie działające organizmy".

Minister zaznaczył, że podziękowania należą się posłowi Tomaszowi Latosowi (PiS), który bardzo zabiegał o pieniądze dla obu lecznic.

Minister podkreślił, że w projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. przewidziano większe nakłady na zdrowie niż zakłada - jako określił - "ustawa 6 procent".

- Ustawa obiecuje ścieżkę dojścia do 6 proc., a realizacja wykracza poza to. Wiarygodność więc tego, co mówimy, że zdrowie jest priorytetem dla tego rządu, jest faktem. Mnie to cieszy, bo pomijając politykę, zdrowie to jest prywatna wartość dla każdego z nas

 - wskazał.

Klinika Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 została przebudowana i wzbogaciła się o nowy sprzęt: ergometr, zestaw do prób wysiłkowych, aparat EKG, defibrylator, łóżka rehabilitacyjne, USG do badania serca, angiograf i pompę do kontrapulsacji wewnątrzaortalnej.

Podczas wizyty w szpitalu minister podpisał umowy na dofinansowanie z funduszy unijnych szpitalnych oddziałów ratunkowych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy (405 tys. zł), Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu (394,5 tys. zł) i Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie (400 tys. zł). Podpisał też umowę na wsparcie z pieniędzy UE programu stypendialnego dla studentek pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy w czasie nauki i bezpośrednio po podjęciu pracy w zawodzie (1,8 mln zł).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bajka Sakiewicza - pomoc dla zagubionych przez ideologie LGBT. Czytaj tylko w „Niecodziennej”

zdjęcie ilustracyjne / Niecodzienna Gazeta Polska

  

Jak co weekend wraz z „Gazetą Polską Codziennie” do rąk Czytelników trafi specjalny dodatek „Niecodzienna Gazeta Polska”, a w nim bajka redaktora Tomasza Sakiewicza, którą po prostu trzeba przeczytać. Poza tym na łamach „Niecodziennej” czekają również inne, niezwykle intrygujące artykuły i felietony. Zapraszamy do lektury!

„Wiadomo skąd biorą się dzieci. To znaczy sprawa jest niemal pewna choć różnie o tym opowiadają. Są tacy co twierdzą, że dzieci przynoszone są przez bociany. Może i to prawda ale dzieci przychodzą na świat również w zimie, kiedy bocianów nie ma, więc musi być też i inne źródło transportu. Inni opowiadają, że dzieci rodzą się w kapuście. No dobrze ale kapusta też nie rośnie w zimie. To wszystko nie ma znaczenia, bo dzieci powstają w sercu rodziców. Żeby być z dzieckiem trzeba je bardzo kochać. To pozwala znieść naprawdę dużo, bardzo dużo, prawdę mówiąc czasem okropnie dużo i cieszyć się tym, co czasem by innych nawet denerwowało. Kiedy rodzice pokochają dziecko to anioły znajdą sposób by dostarczyć dziecko do ich domu. Najczęściej umieszczają dzieci od razu pod sercem matki, żeby słyszały kto ich najbardziej kocha. A zdarza się, że trzeba najpierw tego serca poszukać, kiedy anioł się zagapił. Bo choć wiadomo jak powstają dzieci, to trzeba wyjaśnić jak powstają rodzice”.
- tak zaczyna się najnowsza bajka Tomasza Sakiewicza, która ukaże się w najnowszym wydaniu „Niecodziennej Gazety Polskiej”.

Co jeszcze znajdzie się w najnowszym wydaniu „Niecodziennej”?
Po burzy wywołanej przez deklarację LGBT+ forsowaną przez Rafała Trzaskowskiego, nad stolicą przeszło prawdziwe tornado. A wszystko za sprawą jednego wywiadu, którego udzielił Paweł Rabiej. Okazuje się bowiem, że budząca ogromne kontrowersje deklaracja to jeszcze nic, w porównaniu z kolejnymi planami! W jutrzejszej „Niecodziennej” o kulisach mechanizmu propagandowego opracowanego przez środowiska LGBT. Jak zawsze z przymrużeniem oka.
 
Bo gdy Piotr Łuczuk przygotowuje Niecodzienną Listę Przebojów, inspirując się aktualnymi wydarzeniami w kraju, wiadomo, że będzie dużo humoru i jeszcze więcej błyskotliwości. Dziennikarz przywołuje znany dużym i małym hit, sprzed wielu lat, którego twórcy przewidzieli ukazane w piosence dwa etapy planu, o którym mówił Paweł Rabiej. Nieprawdopodobne, a jednak możliwe.

Tak samo, jak nieprawdopodobne jest to, że ludzie powinni uczyć się życia od… gęsi. Zoolog Natalia Osten-Sacken w tekście z serii #PodejrzaneZnatury pisze: „warto wiedzieć, że od gęgawy moglibyśmy się jako ludzie wiele nauczyć. Ptaki te mianowicie charakteryzują się niebywałą wiernością - łączy się w pary na całe życie, a gdy jeden z partnerów zginie, drugi pozostaje już na stałe samotny!”.

Ale zadziwień na łamach „Niecodziennej” będzie jutro jeszcze więcej.

Ulubieniec czytelników, nasz autor Jarosław Molga poświęci swój tekst z tezą: „póki człowiek się dziwi, to wie, że żyje!”. Z wiekiem człowiek coraz mniej się dziwi rzeczom, czy zdarzeniom, a coraz bardziej temu, że inni ludzie się im dziwią. Na przykład temu, że bociany potrafią być wredne i rozwiązłe, albo temu, że dostawczaki po polskich drogach jeżdżą przeładowane. Wcale się nie dziwię, że europejski trybunał uznał, że piwo warzone bez słodu, tylko na dolewanym syropie to też piwo. A ja chciałbym się mocno zdziwić. Chociażby jak ci złodzieje we Włoszech, którzy jak już ukradli dzieło sztuki zorientowali się, że ukradli podróbki”.  
 
Dziwić mogą się też widzowie, podziwiając formę niezniszczalnego Clinta Eastwooda. Aktor, reżyser i producent za dwa miesiące skończy 89 lat i wciąż śmiało bryluje na srebrnych ekranach. Tym razem w kryminale „Przemytnik”, którego jest producentem, reżyserem i odtwórcą głównej, tytułowej roli. Eastwood zagra pociesznego gangstera, który jest największym przemytnikiem narkotyków w historii. Ale nie to jest najciekawsze. Aktor pokazał również, że świetnie radzi sobie z pięknymi, młodymi i do tego nagimi kobietami. Nie ma to jak być producentem i reżyserem takiego filmu i obsadzić się w głównej roli! I pewnie jeszcze wybierać te piękne dziewczyny na castingu… Zapraszamy do kiosków!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Niecodzienna Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl