Szef MSZ poleci do USA

Udział w debacie generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz udział w forum think-tanku CEPA to główne cele rozpoczynającej się w niedzielę pięciodniowej wizyty ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza w USA - poinformował resort.

Telewizja Republika/printscreen

Czaputowicz w trakcie wizyty planowanej na 23-27 września będzie przebywał w Waszyngtonie i Nowym Jorku.

W poniedziałek - jak poinformował w komunikacie MSZ - szef resortu dyplomacji weźmie udział w organizowanej przez amerykański think-tank Center for European Policy Analysis (CEPA) dorocznej konferencji transatlantyckiej na temat bezpieczeństwa. Szef MSZ weźmie udział w panelu zatytułowanym "NATO — EU: Reinvigorating Cooperation or Muddling Through", poświęconym wyzwaniom, przed jakimi stoją obecnie UE i NATO.

Od poniedziałku do czwartku minister spraw zagranicznych będzie uczestniczyć w debacie generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, w trakcie której reprezentujący Polskę prezydent Andrzej Duda wygłosi swoje wystąpienie.

- Szef polskiej dyplomacji będzie uczestniczył w szeregu wydarzeń wysokiego szczebla, poświęconych najważniejszym zagadnieniom z agendy ONZ. Wraz z prezydentem RP weźmie także udział w briefingu Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat nieproliferacji broni masowego rażenia - poinformował resort.

Według informacji MSZ Czaputowicz odbędzie także kilkanaście spotkań dwustronnych i wielostronnych, w tym z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Peterem Maurerem, szefami dyplomacji Grupy Wyszehradzkiej oraz Rady do Spraw Zagranicznych UE (FAC). 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#jacek czaputowicz #minister spraw zagranicznych #USA #wizyta

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo