Kierowanie ogniem w Wędrzynie

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4328.html

  

Wrześniowe szkolenie poligonowe żołnierzy 10. Brygady Kawalerii Pancernej jest kolejną okazją do doskonalenia umiejętności, a także do zdobycia nowej wiedzy. We wtorek z moździerzy 120 mm strzelała kompania wsparcia, a tuż po nich plutony z dwóch kompanii zmechanizowanych, realizując tym samym kierowanie ogniem w natarciu.

Poszczególni żołnierze z obsług moździerzy doskonalili wykonywane czynności, po to, aby jak najdokładniej wykonać otrzymane zadania. Po dojechaniu do rejonu, z którego miało być prowadzone strzelanie oraz odpowiednim przygotowaniu stanowisk i ustawieniu moździerzy, żołnierze z kompanii wsparcia rozpoczęli działanie - czytamy na portalu 10. BKPanc.

Podczas zajęć sprawdzeniu podlegały plutony zmechanizowane. W początkowej części zajęć zmechanizowani mieli za zadanie zajęcie rejonu wyjściowego, gdzie realizowali niezbędne czynności przed wykonaniem planowanego natarcia. Realizacja najważniejszego przedsięwzięcia w tym dniu wymagała zgrania żołnierzy oraz umiejętnego dowodzenia - podaje pancerna brygada.

Poza samą realizacją zadań ogniowych oraz sprawności w wykonywaniu zadań taktycznych sprawdzani byli także dowódcy poszczególnych szczebli dowodzenia. Oceniano umiejętności właściwego postawienia zadań, przeprowadzenia rekonesansu ze swoimi podwładnymi i przede wszystkim właściwego przygotowania plutonu do kierowania ogniem - informuje oficjalny portal 10. BKPanc.

Pomimo wysokiej temperatury, palącego słońca oraz tumanów kurzu, które unosiły się na Pasie Taktycznym tuż po przejechaniu Bojowych Wozów Piechoty, zmechanizowani z postawionymi zadaniami poradzili sobie doskonale. Założony cel zajęć został osiągnięty - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Poseł PO obejmie stanowisko na Ukrainie. Zostanie rzecznikiem praw przedsiębiorców

Marcin Święcicki / By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42731528

  

Były prezydent Warszawy, poseł PO Marcin Święcicki został mianowany nowym rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie. Decyzję w tej sprawie podjął rząd premiera Wołodymyra Hrojsmana. Polski polityk obejmie stanowisko w październiku.

„Cieszę się z nowego wyzwania i z tego, że nie tylko mogę życzyć Ukraińcom sukcesów w przededniu ich narodowego święta (Dnia Niepodległości 24 sierpnia), ale spróbować samemu dodać do pomyślności naszego sąsiada własną cegiełkę”

– napisał Święcicki na Facebooku.

Jak wyjaśnił, rzecznik praw przedsiębiorców działa na podstawie porozumienia między rządem ukraińskim, międzynarodowymi organizacjami finansowymi i izbami gospodarczymi przedsiębiorców ukraińskich. Zajmuje się skargami przedsiębiorców na organy władzy, interweniuje w ich sprawach oraz przygotowuje dla rządu rekomendacje systemowe.

Święcicki ujawnił, że zgłosił się do międzynarodowego konkursu na to stanowisko i po kilku rozmowach oraz testach, przeprowadzonych przez firmę rekrutacyjną, został przedstawiony radzie nadzorczej instytucji ombudsmana ds. przedsiębiorców. Ta z kolei zatwierdziła jego kandydaturę i przesłała ją do akceptacji Radzie Ministrów w Kijowie.

Poprzednikiem Święcickiego na stanowisku rzecznika praw przedsiębiorców na Ukrainie był Algirdas Szemeta, były komisarze UE ds. podatków i minister finansów Litwy.

Święcicki był prezydentem Warszawy w latach 1994–1999; jest ekonomistą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl