Kierowanie ogniem w Wędrzynie

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4328.html

  

Wrześniowe szkolenie poligonowe żołnierzy 10. Brygady Kawalerii Pancernej jest kolejną okazją do doskonalenia umiejętności, a także do zdobycia nowej wiedzy. We wtorek z moździerzy 120 mm strzelała kompania wsparcia, a tuż po nich plutony z dwóch kompanii zmechanizowanych, realizując tym samym kierowanie ogniem w natarciu.

Poszczególni żołnierze z obsług moździerzy doskonalili wykonywane czynności, po to, aby jak najdokładniej wykonać otrzymane zadania. Po dojechaniu do rejonu, z którego miało być prowadzone strzelanie oraz odpowiednim przygotowaniu stanowisk i ustawieniu moździerzy, żołnierze z kompanii wsparcia rozpoczęli działanie - czytamy na portalu 10. BKPanc.

Podczas zajęć sprawdzeniu podlegały plutony zmechanizowane. W początkowej części zajęć zmechanizowani mieli za zadanie zajęcie rejonu wyjściowego, gdzie realizowali niezbędne czynności przed wykonaniem planowanego natarcia. Realizacja najważniejszego przedsięwzięcia w tym dniu wymagała zgrania żołnierzy oraz umiejętnego dowodzenia - podaje pancerna brygada.

Poza samą realizacją zadań ogniowych oraz sprawności w wykonywaniu zadań taktycznych sprawdzani byli także dowódcy poszczególnych szczebli dowodzenia. Oceniano umiejętności właściwego postawienia zadań, przeprowadzenia rekonesansu ze swoimi podwładnymi i przede wszystkim właściwego przygotowania plutonu do kierowania ogniem - informuje oficjalny portal 10. BKPanc.

Pomimo wysokiej temperatury, palącego słońca oraz tumanów kurzu, które unosiły się na Pasie Taktycznym tuż po przejechaniu Bojowych Wozów Piechoty, zmechanizowani z postawionymi zadaniami poradzili sobie doskonale. Założony cel zajęć został osiągnięty - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Te województwa ostrzega IMGW

/ pixabay.com/SturmjaegerTobi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na Lubelszczyźnie. Alert drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego. W południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego prognozowane są z kolei burze z gradem.

Przez kilka dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodziło do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku do soboty liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ok. 8,8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Dzisiaj najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na terenie województwa lubelskiego. Dla Mazowsza wydano alert drugiego stopnia. Południowe powiaty województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego są objęte alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, które mogą wynieść do 25 mm oraz wiatru, który może w porywach wynieść do 70 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinfomował w piątek, że największe fale wezbraniowe wystąpią w południowej Polsce w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

We wtorek przejście fali kulminacyjnej spodziewane jest w stolicy, jednak zgodnie z informacjami biura prasowego stołecznej komendy PSP nie będzie ona groźna.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego

- poinformowało biuro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl