Walka w terenie zurbanizowanym

Pododdziały z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, uczestniczące w szkoleniu w Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych w Wędrzynie wykorzystują każdą okazję, aby doskonalić wykonywanie zadań w rejonie zurbanizowanym. W tym tygodniu, w Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym, wspólnie szkolili się czołgiści z 1. Batalionu Czołgów oraz żołnierze z 10. Batalionu Zmechanizowanego Dragonów.

mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4326.html

Opanowywanie poligonowego miasteczka rozpoczęło się od przeprowadzenia szczegółowego rozpoznania rejonu przyszłego działania. Następnie dowódcy po zaplanowaniu działania postawili zadania swoim podwładnym. Zadaniem Dragonów było opanowanie obiektu – ulicy Grabowej, a co się z tym wiązało, dokładne sprawdzenie i przejęcie wszystkich budynków - informuje oficjalny portal 10. BKPanc.

W trakcie zajęć wyznaczona była też grupa pozorująca przeciwnika. Dodatkowego realizmu podczas wykonywania zadań dodawały wykorzystywane środki pozoracji pola walki. Ostrzały z karabinów, wybuchy petard czy pojawiające się zadymienie sprawiały, że żołnierze musieli wykazywać się jeszcze większą wiedzą i umiejętnościami. Zadaniem dowódców była szybka i sprawna reakcja na pojawiające się z zaskoczenia elementy, które utrudniały realizację założonego celu - czytamy.

Wspólne zajęcia czołgistów i piechoty na ośrodku zurbanizowanym znacznie różniły się od codziennego szkolenia na Pasie Taktycznym czy strzelnicach. Dowódcy szkolących się kompanii uważają, że wniosły one coś nowego do procesu szkolenia i były ciekawym doświadczeniem. Planowanie, przygotowanie oraz działanie w terenie zurbanizowanym jest trudnym elementem, którego najlepiej jest się nauczyć właśnie przez praktyczna realizację zadań w realnych warunkach - podaje pancerna brygada.

 

 Źródło: 10. BKPanc., DG RSZ

 

#szkolenie #pancerniacy #Wędrzyn #poligon #teren zurbanizowany #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo