Nagroda za antyrządowy protest. Okupowali Sejm przez 40 dni, teraz brylują na listach wyborczych

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Maciej Marosz

Dziennikarz \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Upada mit o apolityczności działań osób niepełnosprawnych. Kolejna już osoba z 40-dniowego protestu w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych Aneta Rzepka ogłosiła, że będzie kandydowała w nadchodzących wyborach z list koalicji PO i Nowoczesnej.

Najpierw przez 40 dni okupowali w ramach protestu gmach Sejmu, krytykując rządy Prawa i Sprawiedliwości. Teraz idą pod sztandarami Platformy i Nowoczesnej po władzę w wyborach samorządowych. Aneta Rzepka kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej (sojusz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rozpoczęła kampanię, zachęcając w sieci do wspierania jej kandydatury.

Obok Rzepki liderką protestu w Sejmie była Iwona Hartwich, która najgłośniej krytykowała władze PiS i przedstawiała nieprzejednane stanowisko protestujących.

Jej syn, Jakub Hartwich, kandyduje w nadchodzących wyborach w województwie kujawsko-pomorskim. Hartwich jest jedynką na liście kandydatów do Rady Miasta Torunia w ramach komitetu kandydata na prezydenta tego miasta Tomasza Lenza (PO). Na banerze wyborczym Hartwich junior prezentuje się w towarzystwie posła PO. Inna z osób biorących udział w sejmowym proteście, Adrian Glinka, jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Obie kandydatury przedstawiono podczas wrześniowej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej. –

Pamiętamy z protestu w Sejmie, że PiS nie spełnił swoich obietnic przedwyborczych. Zdeptał, upokorzył, szarpał naszych rodziców. Ja powiem szczerze, że się na to nie zgadzam i chcę zmieniać Polskę – mówił wówczas ze sceny Hartwich.

Podkreślał, że jest osobą niezależną. To samo mówił podczas protestu, podkreślając, że w Sejmie on i pozostali uczestnicy protestu są tam z własnej woli.

Liderzy protestu okupacyjnego w Sejmie nie przyjmowali do wiadomości kolejnych propozycji premiera i minister pracy oraz innych polityków PiS i nie przedstawiali woli przystania na żadne z przedstawianych warunków.

Podobnie było, gdy premier Mateusz Morawiecki jeszcze w kwietniu, po spotkaniu w Sejmie z protestującymi rodzicami i opiekunami osób niepełnosprawnych, zapowiedział utworzenie specjalnego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych, tzw. funduszu solidarnościowego. Premier zadeklarował wtedy również, że rząd postara się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania wysokości renty socjalnej i renty minimalnej. Aneta Rzepka komentowała później, że słowa premiera ją zaniepokoiły. Stwierdziła, że premier ma opory przed udzieleniem pomocy grupie niepełnosprawnych pełnoletnich osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl