Szatański pomysł

  

Powiem szczerze. Gdy przeczytałem projekt ustawy tworzącej Fundusz Dróg Samorządowych, myślałem, że jeszcze się nie obudziłem. Wydawało mi się nieprawdopodobne, że ktoś w rządzie uznał, iż skrobnie 800 mln zł z Lasów Państwowych, aby budować drogi w gminach i powiatach. Identyczny pomysł PO wszak stał się podwaliną ogromnej akcji społecznej, w której Polacy domagali się referendum w sprawie utrzymania dotychczasowego statusu polskich lasów. Pod wnioskiem podpisała się rekordowa liczba osób – 3,5 mln.

Nic z tego nie wyszło, ale głosowanie na PiS miało być gwarancją, że nikt na lasy ręki nie podniesie i nie będzie „reformował” na siłę czegoś, co funkcjonuje i ma się dobrze. Z jakichś powodów tak się jednak nie dzieje. Co chwila ktoś wpada na kolejny genialny pomysł – a to by zmusić LP, żeby więcej wycinały, a to by budowały domy z drewna. Zupełnie nie rozumiem tego ciśnienia, bo nie trzeba być geniuszem politycznym, żeby wiedzieć, iż natychmiast argumenty o destabilizowaniu Lasów Państwowych przejmą Narodowcy. Już słyszę w oddali głosy o tym, jak elity III RP dogadały się, aby podzielić przedsiębiorstwo, przejąć, a następnie sprzedać, by na przykład za pieniądze tak zdobyte zaspokoić roszczenia wobec Polski. Będzie to narracja skuteczna i uderzająca w PiS z siłą tsunami. Po prostu te 3,5 mln osób wierzyło w realne zagrożenie, którym były działania PO-PSL wobec Lasów Państwowych, więc albo poczują się oszukani, co nie jest miłe, albo uznają, że PiS się sprzedał. Obie wersje dla partii rządzącej rodzą trudności. Obie będą nakazywały politycznie szukać czegoś, co nie jest PiS i nie jest Platformą. Dlatego obóz rządzący powinien się z tego pomysłu wycofać zawczasu i udawać, że nigdy go nie miał. I liczyć na krótką pamięć. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl