Komputery dla 79 szkół w regionie

79 świętokrzyskich szkół z 49 gmin otrzyma nowoczesny sprzęt informatyczny. Samorząd województwa przeznaczy na to prawie 5 mln zł, z czego ponad połowa będzie pochodziła z funduszy unijnych.

geralt

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Kielcach marszałek Adam Jarubas podkreślił, że dzięki pieniądzom unijnym szkoły i uczniowie zyskali dostęp do nowoczesnej infrastruktury, ale jest jeszcze wiele miejsc, gdzie sprzęt pamięta zamierzchłe czasy.

Program "Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego (e-Pracownie WŚ)" zakłada wyposażenie sal komputerowych w szkołach w 49 gminach z tzw. Obszaru Strategicznej Interwencji – "Obszary wiejskie o najgorszym dostępie do usług publicznych". Wszystkie placówki otrzymają zestawy komputerowe z obsługą sieci radiowej Wi-Fi, systemem operacyjnym, pakietem biurowym i oprogramowaniem antywirusowym.

Ogólna wartość projektu to 4 mln 723 tys. zł, w tym 3 mln 542 tys. zł będzie pochodziło z funduszy unijnych. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane do końca roku.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#komputery #szkoły

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo