Manewry „Szakal” w Bemowie Piskim

/ mat. 15. PPLot. / http://15pplot.wp.mil.pl/pl/19_378.html

  

Od 9 do 15 września na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim (OSPWL) zorganizowano ćwiczenie dowódzo-sztabowe pod kryptonimem Szakal-18, w którym wzięli udział żołnierze z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Kierownikiem ćwiczenia dowódczo-sztabowego z udziałem 1. Dywizjonu przeciwlotniczego był dowódca 15.Gołdapskiego Pułku płk dypl. Sławomir Kojło. Ćwiczenie to pozwoliło sprawdzić przygotowanie 1. Dywizjonu przeciwlotniczego do wykonywania zadań. Przebieg ćwiczenia z ramienia Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kontrolował Szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej – zastępca inspektora rodzajów wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Stefan Mordacz wraz z grupą oficerów - podaje oficjalny portal 15. PPLot.

15.Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy jest oddziałem przeciwlotniczym podporządkowanym dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Stacjonuje w garnizonach Gołdap i Elbląg. Przeznaczony jest do zwalczania celów powietrznych lecących na małych i bardzo małych wysokościach. Pododdziały wyposażone są w przeciwlotnicze zestawy rakietowe KUB zdolne do niszczenia celów powietrznych lecących na małych i bardzo małych wysokościach, w zestawy artyleryjsko - rakietowe ZUR - 23 - 2KG oraz w przenośne zestawy przeciwlotnicze "GROM".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. PPLot.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Turek organizował fikcyjne małżeństwa z Polkami

/ geralt

  

O udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się legalizowaniem cudzoziemcom pobytu w Polsce został oskarżony obywatel Turcji. Śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy pod nadzorem tamtejszej prokuratury.

Grupa, w której działał obywatel Turcji, legalizowała pobyt w Polsce cudzoziemcom pochodzącym z Turcji, Palestyny, Albanii i Egiptu – poinformowała mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Przestępczy proceder polegał na organizowaniu fikcyjnych małżeństw z Polkami. Fałszowano również dokumenty związane z zatrudnieniem lub pełnieniem funkcji kierowniczych w fikcyjnie działających spółkach. "Na tej podstawie ubiegano się o karty pobytu dla cudzoziemców" - wyjaśniła Konieczniak.

Obywatel Turcji został oskarżony o składanie w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu fałszywych oświadczeń podczas ubiegania się o zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce. Grozi mu 5 lat więzienia. Według rzeczniczki przyznał się do winy.

Wcześniej skierowano do sądu akty oskarżenia przeciwko siedmiu członkom tej grupy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna,pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl