Homoafera w "Ulicy Sezamkowej". Czy Bert i Ernie są parą?

/ fot. mat.pras.

  

Choć trudno w to uwierzyć, to właśnie tym żyje w ostatnich dniach amerykański showbusiness: "homoaferą" w "Ulicy Sezamkowej", jaka rozgorzała po słowach Marka Saltzmana, scenarzysty programu. Jego zdaniem postacie Berta i Erniego były wzorowane na jego własnym związku z partnerem.

Saltzman ujawnił niedawno, że kiedy pracował nad scenariuszami do "Ulicy Sezamkowej",wyobrażał sobie, że Bert i Ernie są kochającą się parą, a zachowania i relacje bohaterów starał się wzorować na swoim własnym związku z Arnoldem Glassmanem, nieżyjącym już montażystą i wieloletnim partnerem Saltzmana.

Children's Television Workshop produkujące "Ulicę Sezamkową" w oficjalnym komunikacie podkreśla, że Bert i Ernie są przyjaciółmi. Producenci tłumaczą też, że chociaż bohaterowie ci prezentowani są jako mężczyźni, to w rzeczywistości są tylko muppetami, więc nie mają ani płci, ani orientacji seksualnej. Z tego zatem wynika, że nie mogą być homoseksualistami. Do sprawy odniósł się także współtwórca postaci Berta i jasno dał do zrozumienia, że postać ta gejem nie jest. 
 

To jednak nie pierwsze kontrowersje wywołane przez sympatyczny duet z "Ulicy Sezamkowej". W 2003 roku redakcja TV Guide otrzymała falę skarg od widzów narzekających na to, że  Bert i Ernie propagują homoseksualizm w programie dla dzieci. Sensację podsycił rok wcześniej krótkometrażowy film pt. "Ernest & Bertam" opowiadający o dwójce muppetów, które zostają kochankami. Reżyser filmu Peter Spears został wówczas pozwany przez Children's Television Workshop.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, variety.com, filmweb.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

82. urodziny Jana Pietrzaka. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Jan Pietrzak / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

26 kwietnia 1937 roku urodził się Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

Z okazji 82. urodzin portal Niezalezna.pl, wraz ze wszystkimi mediami należącymi do Strefy Wolnego Słowa, życzy Janowi Pietrzakowi, by jak najdłużej utrzymywał kondycję, którą ma, przez wiele następnych lat. I nadal z humorem prowadził Polaków do mądrości.

Warto podkreślić, że artysta wielokrotnie występował także na wydarzeniach organizowanych przez Gazetę Polską i Kluby Gazety Polskiej.

A pieśń "Żeby Polska była Polską" na stałe wpisała się do historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl