Znany siatkarz mówi wprost: "Mamy szansę na medal Mistrzostw Świata"

/ fot. pixabay.com

  

„Polacy na trwających mistrzostwach świata pokazali, że potrafią grać w siatkówkę. Myślę, że mamy szansę na medal” – mówi libero Jastrzębskiego Węgla Paweł Rusek.

Jego zdaniem po zakończeniu pierwszej fazy turnieju, organizowanego przez Bułgarię i Włochy, zacznie się cięższe granie. „Zmierzymy się z mocniejszymi rywalami, ale mój optymizm rośnie. Przy naszej dobrej dyspozycji wszystko się może zdarzyć” – dodał.

Przyznał, że jest zaskoczony postawą Holendrów (wygrali z Brazylią i Francją) w pierwszej rundzie mistrzostw.

„Są groźni, pojawili się znikąd, bo mieli przecież przestój, jeśli chodzi o reprezentację. Sprawili dwie niespodzianki, oby było ich więcej. Co będzie dalej, trudno przewidzieć, bo mistrzostwa są bardzo długie” – stwierdził 35-letni zawodnik.

W jego opinii kandydatów do złotego medalu jest kilku.

„Trudno określić, kto jest faworytem. W tym gronie są Rosjanie, Amerykanie, Polacy, Włosi, Serbowie, Brazylijczycy. Tu każdy z każdym może wygrać. Wyniki są niełatwe do przewidzenia, bo przecież w pierwszej rundzie zespół USA męczył się z Australią, wygrywając 3:2, a zaraz potem pokonał Rosję 3:1” – ocenił Rusek, który wrócił do Jastrzębskiego Węgla po sześcioletniej przerwie.

„Z tamtych czasów została nazwa i hala. Cieszę się, że dostałem taką możliwość powrotu. Mam niesamowite wspomnienia związane z tym klubem, tu spotkało mnie wszystko, co najlepsze. Zdobyliśmy trzy wicemistrzostwa Polski, był brąz, Puchar Polski, klubowe wicemistrzostwo świata, tylko tej kropeczki nie postawiliśmy” – powiedział zawodnik.

W jego opinii Plus Liga w nowym sezonie będzie ciekawa i trochę przewrotna.„Mamy bardzo mocny skład. To drużyna pracusiów, co ja bardzo lubię, ale efekty przyjdą w postaci wyników” – stwierdził.

Podkreślił, że treningi pod okiem Ferdinando De Giorgi są ciężkie.

„Ale trener nie jest jakimś katem, nie morduje nas. Zwraca uwagę na szczegóły, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Ja to lubię, bo uważam, że jeśli już coś robić – to porządnie” – podsumował były gracz Trefla Gdańsk, Cuprum Lubin i Asseco Resovii Rzeszów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szefowa MSWiA o filarach rządu

/ twitter.com/MSWiA_GOV_PL

  

- Bez państwa bezpiecznego nie można budować dobrej przyszłości. Bezpieczeństwo, ład i porządek są jednym z głównych filarów naszego rządu – mówiła we Wrocławiu, podczas dolnośląskich obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, minister spaw wewnętrznych i administracji, Elżbieta Witek.

Minister wzięła udział w dolnośląskich obchodach święta polskiej policji, które w czwartek odbyły się na Palcu Wolności we Wrocławiu.

"Tylko raz na sto lat takie święto się zdarza i my jesteśmy uczestnikami tego wielkiego wydarzenia. Kiedy po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległości władze nowo tworzącego się państwa postawiły na bezpieczeństwo - powstała Polska Policja Państwowa"

- mówiła.

Elżbieta Witek podkreśliła, że dla rządu "bezpieczeństwo, ład i porządek muszą być i są na pierwszym miejscu".

"To jeden z głównych filarów naszego rządu. Bez bezpiecznego państwa, nie można budować dobrej przyszłości dla naszych obywateli"

- mówiła.

Szefowa MSWiA wskazała, że policja jest najliczniejszą formacją mundurową, a zaufanie społeczne dla tej formacji wzrasta z roku na rok.

"To zaufanie nie przychodzi samo, jego nie można kupić czy dostać w prezencie. To zaufanie trzeba sobie wywalczyć i wy to robicie na co dzień. Jesteście niezwykle profesjonalni, odpowiedzialni, służycie pomocą nawet kiedy jesteście po służbie" 

- podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl