Komorowski w archiwum wojskowym życzył pomyślności... zbiorom! "Chyba nie posłuchały"

/ fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

- Z przyjemnością stwierdzam, że Centralne Archiwum Wojskowe trwa, rozwija się i służy. Życzę wszelkiej pomyślności i satysfakcji dyrekcji, pracownikom i zbiorom - czytamy w notatce podpisanej przez Bronisława Komorowskiego. - Zbiory nie posłuchały i poddały się masowej utylizacji zaordynowanej przez kolegów Komorowskiego! - skomentował Sławomir Cenckiewicz, szef Wojskowego Biura Historycznego, który udostępnił notatkę na Twitterze.

To moja druga wizyta w CAW. Z przyjemnością stwierdzam, że CAW trwa, rozwija się i służy. Życzę wszelkiej pomyślności i satysfakcji dyrekcji, pracownikom i zbiorom

- czytamy w udostępnionej na Twitterze przez szefa WBH notatce, podpisanej w 2008 r. przez Bronisława Komorowskiego.

- Bronisław Komorowski życzy pomyślności i satysfakcji... zbiorom CAW! Zbiory nie posłuchały i poddały się masowej utylizacji zaordynowanej przez kolegów Komorowskiego! Ku uciesze WSI!

- skomentował "życzenia" Sławomir Cenckiewicz.

Kilka miesięcy temu Cenckiewicz ujawnił informacje o niszczeniu zasobów archiwów wojskowych w latach 1990-2009. Nieznana jest dokładna skala procederu, jednak ujawnione dotychczas informacje są i tak szokujące.

Ujawniono, że w latach 1990-2009 stwierdzono liczne przypadki niszczenia akt w archiwach wojskowych w Gdyni, Nowym Dworze Mazowieckim i Rembertowie. Ponadto w latach 2000-2009 niszczono akta organów bezpieczeństwa państwa, mimo ustawy o IPN. Sprawa trafiła do prokuratury i pionu śledczego IPN.

- Nie mówimy o jednostkowych sprawach. To olbrzymia ilość archiwaliów, można wręcz powiedzieć, że pokaźna część archiwum wojskowego w Polsce została na zawsze zniszczona

- powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" dr hab. Sławomir Cenckiewicz.


CZYTAJ WIĘCEJ:

Sensacyjny przekręt bezpieki! Jeszcze w latach 2000-2009 niszczono akta tajnych służb PRL

Sławomir Cenckiewicz o niszczeniu archiwów wojskowych w czasach SLD-PSL i PO-PSL

Przykry „prezent” w stulecie niepodległości Polski. Cenckiewicz ujawnił nowy skandal

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Węgry wygrały z KE w Sądzie UE

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Węgry wygrały dziś z Komisją Europejską przed Sądem UE w Luksemburgu w sprawie podatku od reklam. Sąd stwierdził nieważność decyzji KE uznającej niezgodność węgierskiego podatku od reklam z przepisami unijnymi dotyczącymi pomocy państwa.

W czerwcu 2014 roku Węgry wprowadziły podatek od przychodów związanych z publikacją reklam. Podatnikami są podmioty gospodarcze, które publikują reklamy, czyli w szczególności gazety codzienne, media audiowizualne i podmioty zajmujące się rozlepianiem reklam.

W listopadzie 2016 roku KE uznała, że podatek od reklam, obejmujący po pierwsze, stawki progresywne, a po drugie, przepisy przewidujące obniżenie tego podatku w postaci odliczenia przeniesionych strat w odniesieniu do przedsiębiorstw, które nie osiągnęły zysków w 2013 roku, stanowi niezgodny z rynkiem wewnętrznym środek pomocy państwa, wprowadzony przez Węgry niezgodnie z prawem.

Węgry wniosły do Sądu UE skargę o stwierdzenie nieważności decyzji KE. W czwartek w swoim wyroku Sąd UE uznał, że racja leży w całości po stronie Budapesztu.

Sąd UE (ang. General Court) wchodzi w skład Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) i jest sądem pierwszej instancji dla większości decyzji podejmowanych przez Komisję Europejską i inne instytucje i organy UE, we wszystkich dziedzinach, w których Unia ma kompetencje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl