Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Białym Domu w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. 

Ambasador USA w Polsce pytana w TVP Info o wtorkowe spotkanie oceniła, że "było widać prawdziwą sympatię i szacunek między dwoma prezydentami".

- Dzień wczorajszy to prawdziwy sukces dla obu krajów, poruszyliśmy wszystkie główne zagadnienia. Stany Zjednoczone są zaangażowane w sprawę polską - podkreśliła Mosbacher.

Dodała, że relacje między Polską a USA są najsilniejsze w historii.

- Polskie jednostki stoją ramię w ramię z amerykańskimi jednostkami na całym świecie. Ponadto amerykańskie jednostki stacjonują również w Polsce i to jest prawdziwe zaangażowanie w sprawę polską - powiedziała.

Pytana, czy zaproponowana przez prezydenta Dudę przyszła amerykańska baza wojskowa w Polsce "Fort Trump" to dobry pomysł, odpowiedziała, że "Stany Zjednoczone rozważają tę ofertę bardzo poważnie".

- Jest to projekt, który wymaga szeregu kroków, które muszą być podjęte i wiemy, że rząd Stanów Zjednoczonych bardzo dokładnie przygląda się analizie tego projektu i na pewno będziemy w bliskim kontakcie z Polską w ramach procesu ewaluacji - poinformowała.

Ambasador USA w Polsce była też pytana o zniesienie wiz do USA dla Polaków.

- Ten program zawiera szereg wymogów. Wiem, że Polacy starają się, aby wszystkim tym wymogom sprostać. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby polski rząd wypełnił te wymogi, i chcę, żeby to się stało tak szybko, jak to możliwe - oświadczyła Mosbacher.

Jej zdaniem "Polska wzrasta w siłę i będzie liderem w regionie".

- 40 mln ludzi mieszka tutaj(...) Polska ma absolutnie wszystko, wykwalifikowaną siłę roboczą, silnych przywódców, wszystko po to, aby zająć (w Europie) miejsce obok Francji i Niemiec - dodała Mosbacher.