Podczas spotkania Kornhauser-Duda i Trump rozmawiały o dziedzinach swojej działalności.

Rozmowa pań dotyczyła niebezpieczeństw, przed jakimi stoją młodzi użytkownicy nowoczesnych mediów – napisano.

Polska pierwsza dama przybliżyła Trump wyniki raportu "Wilki i Owce w Internecie" dotyczącego zjawiska "hejtu" w sieci. Zwróciła uwagę m.in. na konsekwencję obraźliwych wpisów i podkreśliła rolę, jaką - w jej ocenie - odgrywają dorośli w kształtowaniu dziecięcego światopoglądu.

Małżonki prezydentów przyznały, że misją dorosłych obywateli jest przygotowywanie młodych ludzi do wyzwań stawianych im przez współczesny świat – podkreślono.

Już 43 proc. młodych ludzi w Polsce doświadczyło nienawiści w Internecie. W Stanach Zjednoczonych, w których ponad 80 proc. nastolatków korzysta regularnie z urządzeń mobilnych, a statystyki pogarszają się z każdym rokiem, Melania Trump także apeluje o łagodzenie obyczajów w mediach społecznościowych – wskazano na stronie KPRP.

Dodano, że pierwsze damy "zgodziły się, że świat oglądany na ekranach telewizorów, komputerów i telefonów nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość". Ich zdaniem "należy pamiętać o rozsądku w odbiorze treści".

Trump podzieliła się też z polską pierwszą damą założeniami inicjatywy "Be Best", która koncentruje się na najważniejszych problemach, z jakimi zmagają się najmłodsi.

Pierwsze damy rozmawiały również o wpływie nauki języka ojczystego na wychowanie młodego pokolenia rodzin imigranckich.

Spotkanie pierwszych dam Melania Trump rozpoczęła od oprowadzenia Agaty Kornhauser-Dudy po Białym Domu.