"Mieszkanie Plus" w Kaliszu? "To możliwe" - zapowiada Piotr Kaleta

/ fot. premier.gov.pl

  

W Kaliszu są dwie lokalizacje, na których może powstać łącznie 600 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus – poinformował dziś na konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta miasta Piotr Kaleta. Towarzyszył mu Artur Soboń - wiceminister inwestycji i rozwoju.

Piotr Kaleta poinformował, że Kalisz nie uczestniczy w żadnym programie rządowym, a jako przykład wskazał na program Mieszkanie Plus. Tymczasem – jak podkreślił, w Kaliszu są dwie lokalizacje, na których może powstać łącznie 600 mieszkań.

Chodzi o tereny przy ulicach Melcera Henryka i Stawiszyńskiej, które jak poinformował obecny na konferencji wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, są własnością Skarbu Państwa oraz Agencji Nieruchomości Rolnych.

„Inwestycje na etapie projektowania można zacząć już w przyszłym roku, ale żeby do tego doszło, potrzebna jest współpraca samorządu z rządem” – powiedział wiceminister i wskazał na Piotra Kaletę, jako kandydata PiS na prezydenta, który „jest sprawdzonym człowiekiem, wiarygodnym w swoim postępowaniu i daje gwarancję realizacji programu wyborczego, bo nasz rząd jest wiarygodny w skali kraju”.

Soboń podkreślił, że rząd „niezwykle poważnie” traktuje samorząd jako partnera w zakresie polityki mieszkaniowej.

Wiceminister przypomniał, że w Polsce brakuje ok. 2,5 mln mieszkań i „takich mieszkań dostępnych cenowo brakuje również w Kaliszu” – oświadczył.

Piotr Kaleta powiedział, że dlatego postanowił kandydować na prezydenta, ponieważ „o Kalisz trzeba dbać, sprawić, żeby mógł się odpowiednio rozwijać i stał się bardzo ważnym ośrodkiem, nie tylko w Wielkopolsce" 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Więcej amerykańskich żołnierzy w Polsce? Kongres USA dostanie informacje od Pentagonu

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Pentagon może dostać więcej czasu na przedstawienie Kongresowi USA opinii w sprawie ulokowania baz wojskowych w Polsce – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, który w Monachium spotkał się z p.o. sekretarza obrony USA Patrickiem Shanahanem.

Błaszczak, który uczestniczy w Monachijskiej Konferencji bezpieczeństwa, wyraził przekonanie, że dwustronny projekt amerykańsko-polski ma znaczenie także dla innych krajów wschodniej flanki NATO.

Do marca Pentagon ma przedstawić Kongresowi ocenę zasadności zwiększenia liczby żołnierzy w Polsce.

"Dzisiaj po rozmowie z Patrickiem Shanahanem dowiedziałem się, że to są daty orientacyjne. Jeżeli trzeba będzie więcej czasu na przygotowanie dobrego projektu, to ten czas zostanie znaleziony"

– zaznaczył Błaszczak.

"Rozmawiamy już od dłuższego czasu z naszym partnerem amerykańskim. Stany Zjednoczone są głównym partnerem Polski w NATO, gwarancja Stanów Zjednoczonych jest niezwykle istotna dla naszego bezpieczeństwa"

– powiedział szef MON dziennikarzom. Wyraził także uznanie dla zaangażowania USA w wielonarodową grupę batalionową NATO stacjonującą w Polsce w ramach sojuszniczej inicjatywy wzmocnionej wysuniętej obecności (eFP).

"Przyrównując do terminologii sportowej, uczestniczymy w maratonie, jesteśmy gdzieś na 35. km, wszystkie trudności już za nami, niedługo ostatnia prosta" – powiedział o negocjacjach. Dodał, że jest umówiony na kolejne rozmowy z Shanahanem. "Jestem dobrej myśli" – zapewnił.

"Koncentrujemy uwagę na zrealizowaniu dobrego projektu, na osiągnięciu wspólnego sukcesu, bo to będzie sukces Polski, to będzie zapewnienie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. W tych kategoriach rozmawiałem z moim estońskim kolegą Jurim Luikiem, który jest bardzo zainteresowany postępem naszych rozmów i który też w ten sposób traktuje nasze przedsięwzięcie bilateralne z rządem Stanów Zjednoczonych" - dodał minister.

Odniósł się także do idei wzmocnienia europejskich zdolności obronnych. "Z polskiego puntu widzenia najważniejsze jest to, żeby wszelkie inicjatywy uzupełniały inicjatywy Sojuszu Północnoatlantyckiego, żeby nie były konkurencyjne wobec NATO, bo konkurencja wobec NATO prowadzi do osłabienia zdolności obronnych Polski, ale także całej Europy" – powiedział.

"Wszystko to, co uzupełnia NATO, jest godne rozważenia. Wyszliśmy z tego założenia, angażując się w projekty PESCO"

– przypomniał, podając jako przykład projekt zwiększenia mobilności wojsk m.in. przez rozbudowę dróg.

Rozpoczęta w piątek Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa (MSC) odbywa się od 1963 roku. Spotkanie potrwa do niedzieli. Jest to największe tego typu wydarzenie na świecie. W 55. MSC bierze udział około 30 szefów państw i rządów oraz około 90 ministrów. Wśród nich wiceprezydent USA Mike Pence, kanclerz RFN Angela Merkel i szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Najważniejsze tematy tegorocznego spotkania to stosunki transatlantyckie, narastające napięcie między Zachodem a Rosją oraz kryzysy na Bliskim Wschodzie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl