Ich teoria rozsypała się jak domek z kart. Totalna opozycja i ich „izolacja Polski”

Andrzej Duda, Donald Trump / twitter.com/prezydentpl

  

Szefowa waszyngtońskiego Instytutu Na Rzecz Demokracji w Europie Wschodniej Irena Lasota powiedziała, że spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa zadało kłam przekonaniu "totalnej opozycji" w Polsce, iż nigdy do takiego spotkania nie dojdzie.

Spotkanie odbyło się mimo okrzyków pewnych siebie głosów tzw. totalnej opozycji, że nigdy w Ameryce nie przyjmą ani prezydenta, ani premiera; dawniej jeszcze dodawano, "póki jest sprawa IPN-u" a później "kiedy jest sprawa konstytucyjna". Tymczasem spotkanie nie tylko się odbyło, ale w ogóle nie było mowy "o sprawie konstytucyjnej"

- oświadczyła Lasota, dyrektor IDEE (Institute for Democracy in Eastern Europe).

Takie milczenie Trumpa jest zrozumiałe; trudno byłoby rozpoczynać z prezydentem Dudą obecnie dyskusję na temat sądownictwa, skoro w Stanach Zjednoczonych jest obecnie kryzys w tej dziedzinie - wyjaśniała Lasota, która w latach 60. była działaczką opozycji demokratycznej w PRL.

Gdyby prezydent Trump podczas wspólnej konferencji prasowej zaczął np. krytykować prezydenta Dudę za łamanie prawa w Polsce - a wiem, że z różnych stron były naciski, aby tak zrobił - to przypuszczam, że wszyscy dziennikarze amerykańscy zignorowaliby prezydenta Dudę i rzuciliby się na Trumpa, zarzucając mu łamanie prawa - powiedziała Lasota w reakcji na uwagę PAP, że w dniu spotkania Trump-Duda dziennik "New York Times" zwrócił uwagę na ignorowanie przez administrację Trumpa m.in. sporów o przyszłość polskiego sądownictwa.

Niedługo po wspólnej konferencji Trump-Duda byłam na przyjęciu, podczas którego osoby nie z obecnego rządu (USA), ale z poprzedniego i z przyszłego rządu wyrażały wielkie oburzenie, że Polska, mając tak dobre stosunki z Trumpem, jakby udowadniała tym samym, że +stacza się w stronę totalitaryzmu+, co jest całkowitą bzdurą; ale także wydaje mi się, że część niechęci lewicowej prasy amerykańskiej wobec Polski bierze się z tego, że cały czas od lipca ubiegłego roku Polska jest przedstawiana jako największy przyjaciel Trumpa, a Trump jako największy przyjaciel Polski" - mówiła Lasota, która w polskich mediach często komentuje amerykańską politykę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyłudzali datki na odbudowę Notre Dame. Jest śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Frédéric BISSON/CC BY-SA 2.0

  

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie "oszustwa popełnionego przez grupę zorganizowaną". Objęto nim osoby, które podszywały się pod zbierających datki na odbudowę zniszczonej w pożarze katedry Notre Dame - informuje AFP. Francuska agencja powołuje się na prokuraturę, która apeluje o zachowanie czujności.

Śledztwo wszczęto po otrzymaniu skargi przez fundację Fondation du patrimoine. Zdaniem organizacji pewni ludzie, podając się za członków fundacji, wyłudzali pieniądze, które rzekomo miały zostać przeznaczone na odbudowę paryskiej świątyni. Oszuści do ofiar dzwonili i wysyłali e-maile, namawiając na wykonanie przelewów.

Przestępcy stworzyli również fałszywą stronę internetową, dzięki której podszywali się pod fundację.

W sumie na rekonstrukcję świątyni legalnie zebrano już około miliarda euro; środki wysyłają zarówno miliarderzy czy duże firmy, jak i zwykli obywatele. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl