Z OSTATNIEJ CHWILI

Co najmniej 15 zabitych i 27 rannych w zamachu bombowym w mieście Ajbak • • • PKN Orlen podpisał umowy z Aramco Overseas Company dot. finalizacji środków zaradczych wynikających z warunkowej decyzji KE ws. przejęcia przez Orlen kontroli nad Lotosem • • •

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" już niebawem

Od 5 do 7 października turyści będą mogli zwiedzać kraj w ramach V edycji akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Ruszyła już rezerwacja m.in. noclegów. Celem programu jest przedłużenie sezonu turystycznego - powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Bodzio855

Jak zaznaczył podczas konferencji prasowej szef POT, tej jesieni w akcji bierze udział 757 partnerów, co jest rekordową liczbą. "Przy poprzedniej edycji mieliśmy 661 podmiotów" - powiedział Andrzejczyk.

Dodał, że poprzednio z ofert partnerów akcji skorzystało 132 tys. osób.

- Teraz oceniamy, że będzie to ok. 150 tys. Polaków, którzy będą mogli atrakcyjnie spędzić czas, odkrywając uroki Polski 

- zaznaczył.

Akcja ruszy 5 października i potrwa przez cały weekend.

- Poprzez stronę polskazobaczwięcej.pl można już od dziś dokonywać rezerwacji 

- powiedział.

Dodał, że najwięcej ofert dotyczy noclegów - od pięciogwiazdkowych hoteli po obiekty agroturystyczne.

- Popularną kategorią jest też gastronomia, obiekty kultury, jak muzea, galerie, ale też sport i rekreacja, usługi przewodnickie i przewozowe 

- wyliczał.

Ze zniżek, minimum 50-proc. mogą, jak powiedział Andrzejczyk, korzystać wszyscy Polacy.

- Są to zniżki na podstawowe produkty danego przedsiębiorcy - wskazał.

Najwięcej ofert będą mieli turyści, którzy wybiorą się do województw: małopolskiego, pomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Nowością obecnego programu, który od dwóch lat jest organizowany dwa razy w roku - wiosną i jesienią - jest udział większej liczby przedsiębiorców oferujących usługi gastronomiczne.

- Zależało nam na tym, żeby ta oferta była komplementarna, żeby można było na bazie oferty noclegowej i przejazdowej zapewnić inne atrakcje. Cieszy nas to, że przyłączyli się tak masowo restauratorzy, bo gastronomia stanowi bardzo dużą część wydatków w czasie wyjazdów 

- ocenił szef POT.

W przyszłym roku wiosenny weekend za pół ceny będzie organizowany 15-17 marca. Natomiast edycja jesienna ma być przesunięta na listopad. "Nowością będzie też to, że akcja rozszerzy się na kraje ościenne: Niemcy, Czechy, Słowację, Ukrainę, Białoruś, Litwę, Rosję" - zapowiedział Andrzejczyk.

Inicjatywa "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" jest organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polską Organizację Turystyczną we współpracy z partnerami z całej Polski.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#weekend za pół ceny #Polska #turystyka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo