- Sojusz między Polską a USA nie był nigdy tak mocny, zgodziliśmy się z prezydentem Andrzejem Dudą, że łączą nas bardzo silne więzy obronne - mówił prezydent USA Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Waszyngtonie.

Trump podkreślił, że w 2018 r. obchodzone jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 - W tym roku Polska i Stany Zjednoczone obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i bez mała 100 lat więzów dyplomatycznych między Polską i USA. To długi okres, zatem jestem bardzo szczęśliwy, że sojusz między naszymi krajami nie był nigdy tak mocny. W naszych dyskusjach dzisiejszego popołudnia prezydent Duda i ja zgodziliśmy się, że łączą nas bardzo silne więzy obronne, wzmocniona kooperacja obronna - mówił Trump, zwracając się w kierunku prezydenta Dudy, który zgodził się z nim.

Amerykański prezydent podziękował również Polsce za spełnianie zobowiązań NATO odnośnie wydatków na obronność oraz za wkład we wsparcie NATO w misje w Afganistanie i w koalicję przeciwko ISIS.

- Jesteśmy zadowoleni, że Polska jest liderem, jeśli chodzi o wydatki na obronność, chcę podziękować Polakom za ich wkład w misji w Afganistanie i walkę z ISIS – mówił Trump.

 
 Odnosząc się z kolei do kwestii ekonomicznych Donald Trump zapowiedział zacieśnienie dalszej współpracy.

- Oczekujemy dalszego zacieśniania wymiany, inwestycji i handlu między naszymi narodami.