Para prezydencka przybyła do Waszyngtonu w nocy z poniedziałku na wtorek. We wtorek około południa czasu lokalnego Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zostali powitani w Białym Domu przez Donalda Trumpa i Melanię Trump. Po czym polska para prezydencka miała złożyć podpis w księdze pamiątkowej.
 
Następnie rozpoczęły się rozmowy obu par. Po ich zakończeniu prezydenci Duda i Trump będą rozmawiać w cztery oczy. Następnie odbędzie się spotkanie delegacji Polski i USA.
 
W trakcie spotkania z Andrzejem Dudą, prezydent USA chwalił stosunki bilateralne pomiędzy Warszawą i Waszyngtonem.

- Nasze stosunki są znakomite i stały się jeszcze lepsze – oznajmił Donald Trump.

Prezydent USA odniósł się również do kwestii stałych baz w Polsce i zadeklarował, że rozważa takie rozwiązanie i chce o nim rozmawiać z przedstawicielami władz w Warszawie.

Donald Trump wspominał swoją wizytę w Polsce:

- To wielki zaszczyt, że prezydent PL składa wizytę w Białym Domu. To szczególny dzień dla obu naszych krajów. Przypominam sobie ciepłe przyjęcie, z jakim spotkałem się w Polsce. To było bardzo miłe i nie zapomnę tych tłumów które słuchały wtedy mojego przemówienia. Myślę, że to oddaje nastroje, którymi Polacy darzą Stany Zjednoczone. [...] Kiedy wygaszałem tę mowę w Polsce, ludzie mnie polubili i ja ich też polubiłem. To wyjątkowi ludzie. Bezpieczeństwo Polski jest dla nas bardzo ważne – oznajmił Trump.