Balcerowicz przeszedł samego siebie! Słowa o „efekcie Putina” zszokowały wszystkich!

Były wicepremier i prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz dość zaskakująco zareagował na wyniki najnowszego sondażu Kantar Public, w którym PiS zdystansował swoich politycznych rywali. Balcerowicz stwierdził, że to... "efekt Putina". Niebywałe, że można coś takiego wymyślić.

Leszek Balcerowicz
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Balcerowicz był gościem redaktora Marcina Zaborskiego na antenie RMF FM. Prowadzący audycję przypomniał mu wyniki najnowszego sondażu Kantar Public dla telewizji TVN. PiS ma w nim 38 procent poparcia, podczas gdy PO - tylko 21 procent. Balcerowicz nie do końca chciał przyjąć te wyniki do swojej świadomości. 

Po pierwsze, trzeba patrzeć na średnie a nie na pojedyncze sondaże, bo wtedy się wyrównują wszelkie odchylenia od rzeczywistości. 

- mówił. 

Dalej było jeszcze ciekawiej...

W Polsce dochodzi w jakiejś skali do czegoś, co nazywamy "efektem Putina". W Rosji ludzie na wszelki wypadek mówią, że popierają Putina. Ja nie twierdzę, że ludzie w Polsce się tak boją obecnej władzy jak Rosjanie, ale nie wykluczam tego.

- wypalił. 

Red. @marcin_zaborski
- Kantar Public: PiS 38% PO 21 N 7... Dlaczego TAKI wynik??
Balcerowicz
- ...w PL dochodzi w jakiejś skali do czegoś, co nazywamy efektem Putina. W Rosji ludzie mówią na wszelki wypadek, że oni popierają Putina... Nie wykluczam, ze tak jest w Polsce??? pic.twitter.com/c6TwK7Pvzp

Internauci nie zostawili suchej nitki na Balcerowiczu. Krytycznych opinii nie ma końca i wielu komentatorów twierdzi, że słowa Balcerowicza przejdą do niechlubnej historii. Padły nawet porównania do... Ryszarda Petru. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Leszek Balcerowicz #Efekt Putina

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo