"Żabka" nie obsługuje członków PiS? Sieć ostrzega, że może zerwać współpracę za taką dyskryminację

W sklepie „Żabka” w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Kaliskiej 22 pojawiła się nietypowa informacja – podawaliśmy wczoraj na niezalezna.pl. Na kartce napisano, że w tym punkcie w niedzielę handlową nie będą obsługiwani członkowie i sympatycy PiS. Dotarliśmy do oświadczenia sieci sklepów Żabka Polska. Dziś przedstawiamy kolejne. - Spółka wezwała franczyzobiorcę do zaprzestania tego typu działań, pod groźbą zerwania współpracy - informuje sieć.

Google, twitter.com

„W związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia” - taką skandaliczną deklarację wywiesił w swoim sklepie w Ostrowie Wielkopolskim dumny właściciel. Obsługiwał klientów ubrany w koszulkę z napisem „konstytucja”.

CZYTAJ WIĘCEJ: W „Żabce” nie obsługują "członków i sympatyków PiS"? Mamy komentarz rzecznika sieci sklepów

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w sklepie w Ostrowie Wielkopolskim firma Żabka Polska wystosowała wczoraj oświadczenie:

Sklepy Żabka są prowadzone przez ponad 3,5 tys. franczyzobiorców, którzy niezależnie zarządzają swoimi placówkami. Charakter naszej współpracy nie odnosi się do ich poglądów politycznych. Bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy. Komunikat został zamieszczony w sklepie bez naszej wiedzy i zgody.  Niedopuszczalne jest sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów. To stoi w sprzeczności z ogólnymi zasadami naszej umowy z franczyzobiorcą. Dlatego obecnie analizujemy jakie kroki powinniśmy podjąć w związku z tym zdarzeniem.

CZYTAJ WIĘCEJ: W tym sklepie nie obsługują "członków PiS"?! Jest reakcja szefów Żabka Polska

Dzisiaj firma Żabka Polska wydała kolejne oświadczenie, z którego dowiadujemy się, jakie konsekwencje grożą właścicielowi. Przytaczamy je w całości:

W reakcji na podjęcie przez franczyzobiorcę z Ostrowa Wielkopolskiego działań mających znamiona dyskryminacji na tle politycznym, Żabka Polska podjęła stanowcze kroki. W oparciu o przeanalizowane zapisy umowy o współpracy z partnerami handlowymi, Spółka wezwała franczyzobiorcę do zaprzestania tego typu działań, pod groźbą zerwania współpracy. Zgodnie z umową, sklepy Żabka służą prowadzeniu działalności handlowej oraz usługowej i nie powinny być wykorzystywane do innych form aktywności nieuzgodnionych z firmą Żabka. Niezależnie od faktu, że poglądy polityczne naszych partnerów handlowych są ich prywatną sprawą, w naszym przekonaniu ich manifestowanie powinno się odbywać z poszanowaniem innych, a sklep nie jest właściwym miejscem dla takich manifestacji. Jakiekolwiek przejawy dyskryminacji wobec potencjalnych i obecnych klientów sieci Żabka są niedopuszczalne i będą przez nas piętnowane. 
 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#reakcja #oświadczenie #dyskryminacja #skandal #Żabka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo