W Łupkowie zawody strzeleckie służb mundurowych

W środę na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie (Podkarpackie) rozpoczną się międzynarodowe zawody strzeleckie służb mundurowych Euroregionu Karpaty – Łupkowskie Strzelby. Funkcjonariusze spotkają się w Bieszczadach już po raz dwunasty.

Sebastian Szparagowski; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Jak poinformował rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie mjr Jarosław Wójtowicz, zawody to jedna z większych tego typu imprez w kraju.

"W zawodach biorą udział trzyosobowe drużyny męskie i kobiece. Uczestnicy na co dzień pełnią służbę w formacjach mundurowych i broń jest na stałe wpisana w ich życie. Zawody stają się dla każdego z nich okazją do zweryfikowania swoich umiejętności, ale również do popularyzacji strzelectwa jako dyscypliny sportowej"

– dodał.

Organizatorzy szacują, że w zawodach weźmie udział ok. 100 zawodników z Polski, Słowacji i Ukrainy. Po raz pierwszy pojawić się mają także drużyny węgierskiej policji.

Wójtowicz podkreślił, że ważniejsze od końcowych wyników jest nawiązane i zacieśniane znajomości między uczestnikami. "W dobie wspólnej Europy i zacierających się granic służba w rejonie przygranicznym nabiera międzynarodowego wymiaru. Wielu zawodników doświadczyło już na własnej skórze, że dużo łatwiej jest podołać takim zadaniom, gdy po drugiej stronie granicy jest ktoś, kogo się zna i można liczyć na jego pomoc" - stwierdził.

Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach indywidualnych i drużynowych w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu kaliber 9 mm i karabinka automatycznego kaliber 5,56 mm, w kategoriach kobiecej i męskiej.

Broń i amunicję zapewnia jeden z partnerów w organizacji zawodów, Fabryka Broni Łucznik w Radomiu. W tym roku zawodnicy będą posługiwać się najnowszymi konstrukcjami radomskiej firmy – karabinkiem MSBS Grot i pistoletem PR-15 Ragun.

Organizatorami zawodów, które potrwają do piątku, są Służba Więzienna, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, Sekcja Strzelecka CWKS Legia.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#zawody strzeleckie #Łupków

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo