Niedawno pisali o "układzie radomskim". Teraz na stronach "Wyborczej" pojawiło się... sprostowanie

Radom / By Mietek Ł, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52879133

  

Pod koniec sierpnia na łamach "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski i Mariusz Gierszewski z Radia Zet rozpisywali się o czymś, co nazwano "układem radomskim" Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z przedstawionych w tekście polityków, Andrzej Kosztowniak, podjął w odpowiedzi zdecydowane kroki prawne. Teraz, na stronach "Wyborczej", pojawiło się sprostowanie.

Na celowniku "Gazety Wyborczej" pod koniec sierpnia znaleźli się politycy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego, w tym posłowie Marek Suski i Andrzej Kosztowniak. Wojciech Czuchnowski i Mariusz Gierszewski z Radia ZET przedstawili w nim rzekomy "układ radomski" PiS. Do rewelacji "GW" zdecydowanie odnieśli się politycy partii rządzącej. Szef gabinetu premiera tekst o korupcyjnym układzie komentuje: "To stek bzdur, a Wyborcza osiąga dno"! Kosztowniak, były prezydent Radomia zapowiedział, że "swojego dobrego imienia będzie bronił przed sądem". 

"W dniu 30.08.2018 r. zostałem pomówiony i oskarżony kłamliwym materiałem dziennikarzy "Gazety Wyborczej i Radia ZET. W moim przekonaniu, materiał ten został wytworzony w celu niszczenia mnie i środowiska PiS w przededniu wyborów samorządowych. Potwierdzeniem tego są tysiące ulotek, które znalazły się kilka godzin po publikacji w skrzynkach mieszkańców"

- napisał Kosztowniak w dokumencie zaprezentowanym na Facebooku 12 września, w którym zaznaczył, że "podjął decyzję o skierowaniu sprawy do sądu"

Wczoraj na stronach internetowych "Gazety Wyborczej" pojawiło się sprostowanie odnoszące się do artykułu o "układzie radomskim". Jego autorem jest sam Andrzej Kosztowniak.

- "GW" rzadko korzysta z obowiązku sprostowania, czasem pozostaje to bez odpowiedzi. (...) Wydaje się, że to krok, który idzie w dobrą stronę

- mówił dziś rano w rozmowie z lokalną telewizją Dami Kosztowniak. Dodał, że zarzucane w tekście "Wyborczej" sprawy "łatwo sprawdzić w dokumentach".

- Myślę, że to osoby [autorzy] w sposób zamierzony dokonały tego zabiegu i pozostaje nam sprawa w sądzie

- podkreślił były prezydent Radomia, a obecnie poseł.

W zamieszczonym wczoraj w serwisie "Wyborczej" sprostowaniu czytamy:

"Nieprawdziwe są wiadomości w postaci sugestii, opublikowane przez portal Wyborcza.pl w dniu 30.8.2018 r., w artykule pt. „Układ radomski PiS (...)”, że (...) przyjmowałem od osoby określonej jako „Roman S.” jakiekolwiek korzyści majątkowe. W szczególności nie otrzymywałem łapówek związanych z przeprowadzeniem inwestycji objętych zamówieniami publicznymi Urzędu Miasta Radomia".

W dalszej części sprostowania sporządzonego przez Andrzej Kosztowniaka przytoczone zostają wymienione w tekście o "układzie radomskim" inwestycje.

"Przytoczone w artykule inwestycje realizowane w ramach zamówień publicznych podlegały urzędnikom miasta Radomia – następujące inwestycje nie były prowadzone przez Miasto Radom i nie miałem z nimi związku – nie były to inwestycje samorządowe Radomia, ani majątek Radomia"

- widnieje w sprostowaniu, po czym wymienione zostają takie inwestycje jak m.in. zakup Techmatrans czy rozbudowa i modernizacja FB "Łucznik".

W sprostowaniu opublikowanym na stronach "Wyborczej" Kosztowniak zdementował również, by podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim usłyszał, że jego [Kosztowniaka] "pozycja w partii wisi na włosku i nie jest już kandydatem na prezydenta Radomia".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wyborcza.pl, Telewizja Dami, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Erdogan nie spotka się z Pence'em

Recep Erdogan / ArtemAugust [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że nie spotka się z wiceprezydentem USA Mikiem Pence'em w Ankarze - informuje agencja AFP. Waszyngton przekazał wcześniej, że Pence w środę uda się do tureckiej stolicy.

Według agencji Reutera Pence miał spotkać się z Erdoganem w Ankarze w czwartek, a ich rozmowa miała dotyczyć tureckiej ofensywy w północno-wschodniej Syrii.

Erdogan powiedział dziś, że po zaplanowanych na ten tydzień spotkaniach z amerykańską delegacją w Turcji ponownie zastanowi się nad tym, czy w listopadzie uda się do USA. Spotkanie Erdogana z prezydentem USA Donaldem Trumpem zaplanowano na 13 listopada w Waszyngtonie.

Turecki przywódca powiedział dziennikarzom w parlamencie, że przemyśli swoją wizytę w USA, ponieważ "argumenty, debaty, rozmowy w Kongresie (USA) dotyczące jego osoby, rodziny i przyjaciół ministrów stanowią wielki despekt" wobec rządu w Ankarze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl