Komisja Weryfikacyjna uchyla kolejne decyzje HGW! „Nieruchomości wydane na duchy”

/ tvp.info/screenshot

  

Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki przedstawił dziś decyzje ws. zwrotu trzech warszawskich nieruchomości, położonych przy ul. Skolimowskiej 3, Smolnej 32 i gruntu przy ul. Odolańskiej 7. Podczas konferencji prasowej podkreślono, że wszystkie decyzje zwrotowe miasta Warszawy zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa, a nieruchomości wydawano "na duchy". Jedną z kamienic zwrócono "na osobę zmarłą w 1944r". Patryk Jaki zaznaczył, że wszystkie decyzje komisji zostały podjęte jednomyślnie.

Kodeks Postępowania Administracyjnego zobowiązywał prezydenta miasta stołecznego Warszawy do rzetelnego ustanawiania stanu faktycznego, w tym uzasadnienie stanowiska co do stron postępowania

- powiedział Patryk Jaki.

Decyzje prezydenta miasta stołecznego Warszawy dotknięte są szeregiem wad prawnych których zaistnienie skutkowało koniecznością ich uchylenia

- dodał.

Komisja stwierdziła nieważność i rażące naruszenie prawa podczas wydawania decyzji reprywatyzacyjnych m.in. na zmarłą w 1944r. osobę, reprezentowaną przez kuratora.

Gdyby miasto Warszawa postępowało z poszanowaniem prawa, "z pewnością nie mielibyśmy sytuacji, w której organ w momencie wydawania decyzji merytorycznej nie ma wiedzy o tym że strona zmarła, zwłaszcza, że śmierć ta nie nastąpiła na krótko przed wydaniem decyzji a wiele  lat wcześniej".

- podkreślił przewodniczący.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl