Strategiczne umowy i deklaracje podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy

  

Forum Ekonomiczne w Krynicy to nie tylko arena debat o najważniejszych problemach współczesnej Europy i świata. To również miejsce ogłaszania ważnych projektów gospodarczych, miejsce podpisywania strategicznych umów.

W tym roku podczas forum doszło m.in. podpisania listu intencyjnego o współpracy między firmą Tauron i Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków–Balice, dotyczącej budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Na krakowskim lotnisku zaplanowano uruchomienie stacji szybkiego ładowania o mocy powyżej 50 kW, umożliwiającej naładowanie standardowego samochodu elektrycznego w ciągu 30 minut. – Podpisanie listu intencyjnego to dla Grupy Tauron kolejny krok w budowie infrastruktury elektromobilności w południowej Polsce. Naszym celem w dłuższej perspektywie, jest zagwarantowanie bezpieczeństwa poruszania się samochodem elektrycznym po obszarze działalności Grupy. Aktywność w obszarze e–mobility czy internetu stanowi potwierdzenie konsekwentnej transformacji energetyki i poszerzenia portfolio świadczonych usług – stwierdził Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Współpraca z Kraków Airport to kolejny krok Taurona w rozwoju elektromobilności na terenie Polski południowej. Już w październiku tego roku, powstanie w Katowicach bazowa sieć infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i składająca się z 22 ładowarek. Lokalizacja punktów jest zaplanowana na terenie całego miasta w taki sposób, by można było swobodnie poruszać się po nim samochodem elektrycznym.

Jednym z bieżących tematów, o którym dyskutowano na forum była fuzja PKN Orlen i Lotosu. Jak zapewnił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen, fuzja ta nie niesie ryzyka dla polskiego konsumenta. – Nie dojdzie do stworzenia monopolu na rynku, bo europejski rynek jest otwarty – powiedział prezes Orlenu. Jego zdaniem, fuzja przyniesie korzyści dla całej gospodarki. Ważnym kierunkiem rozwoju jest petrochemia, a połączone rafinerie obu spółek będą mogły dostarczać wkład dla przemysłu petrochemicznego. 

Ważna deklarację podczas forum przedstawił też Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dotyczyła ona jednego ze sztandarowych projektów rządu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Tydzień temu projekt ustawy regulującej te kwestie przyjął rząd, teraz czeka na rozpatrzenie przez Sejm. – Jeśli udałoby się przyjąć ustawę o pracowniczych planach kapitałowych w listopadzie, to realnym pozostaje termin wejścia w życie tego projektu w połowie przyszłego roku – powiedział prezes Borys.

Relacja powstała przy współpracy z organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


"Polityczna Kawa" - już dziś o godz. 12. Tylko w TV Republika

/ zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika

  

Zapraszamy na „Polityczną kawę” Tomasza Sakiewicza. Niezmiennie, głównym tematem będzie programu będzie epidemia koronawirusa oraz zagadnienia z nią związane. Start - godz. 12.00, tylko w Telewizji Republika.

Gośćmi będą europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki,  dyr. kliniki Kardiologii w Aninie prof. Tomasz Hryniewiecki oraz Tadeusz Antoniak - klub GP w Filadelfii.

"Polityczna Kawa" - godz. 12.00 - tylko w Telewizji Republika. Nie przegap!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts