Początek tego meczu był wyrównany, lecz Polacy w połowie pierwszej partii odskoczyli Finom na kilka punktów. Widać była, że siatkarska jakość jest po stronie biało-czerwonych, co zaowocowało zwycięstwem w pierwszym secie 25:20. Drugą partię nieoczekiwanie lepiej zaczęli Suomi (4:7). Biało-czerwoni przez dłuższy czas nie mogli znaleźć sposobu na Skandynawów. Dopiero przy stanie 22:22 mogliśmy poczuć ulgę, a po asie serwisowym Kubiaka mieliśmy nawet piłkę setową (25:24). Ostatnie słowo należało jednak do Finów - 26:28 i mieliśmy zaskakujący remis w setach.

W trzecim i czwartym secie Polacy zagrali już jednak koncertowo! Podopieczni Vitala Heynena nie pozwolili Finom rozwinąć skrzydeł w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pewnie i zasłużenie wygrali trzeciego seta 25:16, a w czwartym poprawili ten wynikp, pozwalając Finom zdobyć tylko 15 "oczek". Tym samym po zwycięstwie 3:1 Polacy są już pewni awansu do drugiej rundy Mistrzostw Świata. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Kubę 3:1 i Portoryko 3:0.

Jutro Polacy mają dzień przerwy, a w poniedziałek zmierzą się z Irańczykami, którzy po trzech kolejkach również są niepokonani.

Polska - Finlandia 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15)

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka.