Niemcy: Słabe wyniki CSU

Przed rozpoczęciem kongresu współrządzącej w Niemczech CSU reprezentujący to ugrupowanie premier Bawarii Markus Soeder przyznał, że sondaże dla jego partii "nie są dobre". Ocenił, że wyborcy "wysyłają w ten sposób CSU wiadomość".

twitter.com/Markus Söder

Najnowsze sondaże wskazują, że przed zaplanowanymi na 14 października wyborami regionalnymi w Bawarii CSU cieszy się poparciem na poziomie ok. 35 proc. To o blisko 13 punktów procentowych mniej niż ta chadecka partia otrzymała w wyborach do bawarskiego landtagu w 2013 roku.

Na dobry wynik w październikowych wyborach mogą liczyć również Zieloni, którzy w ostatnich badaniach opinii publicznej notują regularnie ponad 15 proc. poparcia oraz prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) (11-14 proc.).

Przed rozpoczęciem kongresu, którego jednym z tematów będzie spór bawarskich chadeków z kanclerz Angelą Merkel w kwestii imigracji, na temat sondaży wypowiedział się również lider CSU i szef MSW Niemiec Horst Seehofer.

- W mojej ocenie jesteśmy w odpowiedniej pozycji, by rozpocząć kampanię i zrobimy w ciągu następnych czterech tygodni wszystko, by upewnić się, że wyjdziemy z tego w dobrym stanie - stwierdził.

Lider CSU wezwał do jedności w partii i zapewnił, że będzie blisko współpracował z Soederem. Relacje między tymi dawnymi politycznymi rywalami pozostają jednak skomplikowane - ocenia jednak agencja dpa.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#CSU #Bawaria #Niemcy #sondaże #poparcie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo