Mocne poparcie dla Waldemara Budy

/ twitter.com/waldemar_buda

  

– Postanowiłem poprzeć Waldemara Budę, kandydata na prezydenta Łodzi, bo Łódź zasługuje na więcej, a kandydat, mam nadzieję przyszły prezydent, może zrobić dla Łodzi więcej – powiedział na konferencji prasowej eurodeputowany, Jacek Saryusz-Wolski.

Eurodeputowany podkreślił, że jego mottem–  jako europosła – od 14 lat jest "Łódzkie w centrum Europy".

Sądzę, że Łódź może z tej relacji z Europą wyciągnąć, zyskać, wywalczyć więcej, dlatego że są miasta, które na głowę mieszkańca otrzymują więcej środków. Są tacy, którzy potrafią włączyć w strategie unijne strategie miejskie. W tej materii bardzo dużo oferuje UE. W ramach art. 7 i 8 rozporządzenia o europejskim funduszu rozwoju regionalnego są przewidziane działania na rzecz zrównoważonego rozwoju miast i innowacyjności miast. To są miliony i wręcz miliardy, około 6 proc. w nadchodzącej perspektywie finansowej, w ramach funduszu rozwoju regionalnego będzie wydzieloną kopertą dla miast – dodał.

Zdaniem Jacka Saryusz-Wolskiego "trzeba potrafić i móc po nie sięgnąć".

To jest dobrowolne. Jest europejska sieć współpracy miast, są inicjatywy na rzecz inteligentnych miast, na temat lepszej regulacji, wprowadzenia kapitału łódzkiego, partnerstwa z innymi i dzielenia się doświadczeniami. Miasta, które potrafią się włączyć w te relacje i współpracę, mogą dostać dodatkowe środki i oczywiście lepiej się rozwijać. Dlatego chciałbym mieć pantera w Łodzi i liczę, że Waldemar Buda takim partnerem, a znamy się dawno, będzie i może być -- dodał.

Wcześniej Jacek Saryusz-Wolski poparł Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta Warszawy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jacek Saryusz-Wolski poparł Patryka Jakiego! Eurodeputowany wyjaśnia, dlaczego

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozpoczęło się głosowanie w wyborach do PE

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W Holandii dziś rozpoczęło się głosowanie w wyborach do PE. Antyunijne i populistyczne Forum Demokratyczne (FvD), które zdobyło zaledwie 2 proc. głosów w wyborach krajowych w 2017 r., może uzyskać 15 proc., tyle samo co rządząca Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD).

Socjaldemokratyczna Partia Pracy, z której wywodzi się wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, może liczyć na około 13 proc.

Agencja Reutera zauważa, że 36-letni nacjonalista Thierry Baudet, który "szturmem wszedł do holenderskiej polityki, może sporo zyskać w wyborach europejskich".

Baudet uważa, że Holandia utraciła kontrolę nad granicami oraz suwerenność na rzecz UE i przeżywa egzystencjalny kryzys. Zajmuje antyimigracyjne stanowisko i wzywa do zachowania holenderskich wartości. Lider FvD jest zdania, że imigracja doprowadziła do upadku chrześcijańskiej europejskiej cywilizacji i chce, aby Holandia opuściła Unię Europejską.

W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD premiera Marka Ruttego.

Baudet skradł elektorat głównie antyimigracyjnej, antysystemowej, antymuzułmańskiej i antyunijnej Partii na rzecz Wolności (PVV) swego rywala Geerta Wildersa, eurosceptyka najbardziej znanego z kampanii przeciwko islamowi - wskazuje Reuters. Ugrupowanie to może liczyć na ok. 5 proc. poparcia.

Jeśli holenderskie sondaże okażą się dokładne, Forum Demokratyczne może zdobyć pięć z obecnych 26 holenderskich miejsc w liczącym 751 miejsc Parlamencie Europejskim.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.

Pierwszy punkt wyborczy został otwarty na lotnisku w Amsterdamie o godz. 5 rano. Lokale zostaną zamknięte o godz. 21.

W czwartek wybory odbywają się jeszcze w Wielkiej Brytanii. W piątek do urn wyborczych pójdą mieszkańcy Irlandii i Czech, a w sobotę Łotwy, Malty i Słowacji. W pozostałych krajach UE wybory odbędą się w niedzielę 26 maja. W całej UE prawo głosu ma 426 mln osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl