Brutalne starcie niemieckiej policji z ekologami. Brukselo, gdzie jesteś?! WIDEO

/ fot. screen/ twitter.com/pikus_pol

  

Aż chce się zapytać: Brukselo, gdzie jesteś?! Kiedy w Polsce wycinano drzewa zaatakowane przez kornika drukarza, wśród europejskich elit podniósł się straszliwy rwetes, a sprawa oparła się o Trybunał Sprawiedliwości UE, który ostatecznie zakazał wycinki. Jednocześnie u naszych zachodnich sąsiadów trwa walka ekologów o prastary las wycinany przez niemiecki koncern - i to z powodów finansowych... Udostępnione w sieci nagranie pokazuje dramatyczne sceny z udziałem ekologów i policji. Jakoś nie wyobrażamy sobie takich scen w Puszczy Białowieskiej...

Niemiecki koncern energetyczny RWE Power chce wyciąć pod kopalnię odkrywkową ponad sto z pozostałych jeszcze 200 ha prastarego lasu, liczącego 12 tys. lat. Co ciekawe - Szef MSW Nadrenii Północnej nazwał ekologów koczujących w domkach na drzewach "lewicowymi ekstremistami, którzy chcą zlikwidować państwo". O sprawie pisaliśmy kilka dni temu na naszym portalu.

W ostatnim czasie doszło do dramatycznych scen z udziałem ekologów i niemieckiej policji. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać nawet, jak jeden z funkcjonariuszy szarpie za twarz protestującą kobietę:

Aż strach wyobrazić sobie, co by się działo, gdyby te sceny rozegrały się w Puszczy Białowieskiej... Za autorem twitterowego wpisu pytamy: Gdzie jesteś, Brukselo?!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com/pikus_pol

Tagi

Wczytuję komentarze...

U Schetyny dobra mina do złej gry. Padło tradycyjne stwierdzenie: "Poczekajmy na ostateczne wyniki"

Grzegorz Schetyna / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Koalicja Europejska nie ma powodów do zadowolenia po dzisiejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wstępne wyniki wskazują na sromotną porażkę koalicji wielu ugrupowań w starciu ze Zjednoczoną Prawicą. Na wieczorze wyborczym koalicyjnego misz-maszu głos zabrał jego lider - Grzegorz Schetyna. I powiedział: "Poczekajmy na ostateczne wyniki".

Mimo porażki z Prawem i Sprawiedliwością, Grzegorz Schetyna próbował utrzymać choć minimalnie dobre nastroje u uczestników własnego wieczoru wyborczego.

"Chciałem podziękować Polkom i Polakom, którzy głosowali na nas. Blisko 7 milionów głosów to wielki sukces"

- powiedział.

Mówił o zjednoczeniu opozycji, jako o największym sukcesie tej kampanii wyborczej. Mimo sojuszu aż pięciu partii, nie udało się jednak pokonać PiS. Ale Schetyna nie traci wiary.

"To dopiero początek drogi"

- stwierdził.

Dalej przyszedł czas na kultowe stwierdzenie u przegranych...

"To wszystko rzeczywistość sondażowa. Zrobiliśmy dobry wynik. Chcę powiedzieć, żeby z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników. Powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl