Internauci oddają hołd żołnierzom AK

Internauci, po tym jak władze państwowe zignorowały obchody 70-lecia powstania Armii Krajowej, sami się zbierają i składają hołd bohaterom.

Internauci, po tym jak władze państwowe zignorowały obchody 70-lecia powstania Armii Krajowej, sami się zbierają i składają hołd bohaterom. Portal Niezalezna.pl popiera tę inicjatywę i został jej patronem.

"70 lat po akcji scaleniowej, w wyniku której powstała Armia Krajowa - zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego - władze Rzeczypospolitej Polskiej nie potrafiły uczcić Bohaterów AK. 14 II 2012 ważniejsze były walentynki i inne głupoty." - czytamy na stronie chwalabohaterom.pl. Jak piszą inicjatorzy akcji "Nam, zwykłym obywatelom, nie pozostało nic innego, jak złożenie hołdu na własną rękę - przez Internet."

Podpisy mają trafić do rąk ostatnich żyjących żołnierzy AK.
"Dokładnie po miesiącu, tj. 14 III 2012 zebrane wpisy wydrukujemy i zaniesiemy do siedziby Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. To dzięki ich bohaterskiemu przykładowi Polacy zrzucili po latach jarzmo komuny, to dzięki nim możemy być dumni z naszej najnowszej historii." - kończy się apel. 

Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo