Razem dla Opola poprze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy

/ By Daviidos [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

  

Stowarzyszenie Razem dla Opola, które ma własny klub w radzie miasta, poprze w nadchodzących wyborach na prezydenta kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Na konferencji prasowej pod opolskim ratuszem o decyzji RdO na temat poparcia w walce o fotel prezydenta Opola wicewojewody Violetty Porowskiej poinformował jego przewodniczący Krzysztof Drynda.

"Mieszkańcy oczekują, żebyśmy wspólnie, czasem również ponad podziałami, rozmawiali o dobru obywateli i rozwoju miasta. Wierzę gorąco w wygraną Violetty Porowskiej. Z punktu widzenia naszego komitetu to będzie gwarancja dobrej współpracy w radzie miasta i realizacji postulatów, z którymi Razem dla Opola idzie do tegorocznych wyborów"

- powiedział Drynda.

Obecna na konferencji wicewojewoda Porowska zapewniła, że docenia wsparcie komitetu obywatelskiego, który stał się znany w mijającej kadencji dzięki takim programom, jak Zielone Opole, czy propozycji poprawienia dostępności mieszkańców do komunikacji miejskiej.

"To dla mnie zaszczyt, że mój program znalazł poparcie ze strony komitetu obywatelskiego, który jest blisko ludzi i ich problemów. To dowód na to, że ludzie wolą konkrety od ciągłych prezentacji przyszłych inwestycji, choćby nawet były w 3D, jak ma to miejsce w wykonaniu obecnego prezydenta miasta"

- podkreśla kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

Kilka dni temu poparcia Porowskiej udzielił wicepremier Jarosław Gowin - przewodniczący Porozumienia, którego członkowie wchodzą w skład Razem dla Opola. Jak zapewniał, stowarzyszenie RdO nie jest sygnatariuszem umowy zawartej podczas ogólnokrajowej konwencji samorządowej w Warszawie przez partie Zjednoczonej Prawicy i jako takie może wystawić własnego kandydata na prezydenta. Gowin wyraził nadzieję, że chociaż stowarzyszenie wystawia własną listę do rady miasta, to zrezygnuje z planów samodzielnej walki o fotel prezydenta i poprze kandydatkę Zjednoczonej Prawicy.

Oprócz Violetty Porowskiej o funkcję prezydenta Opola ubiegają się też: Barbara Kamińska z Komitetun Obywatelskiego, Marcin Gambiec kandydat Mniejszości Niemieckiej i partii Razem, poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15 i Apolonia Klepacz z SLD

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niszczyciel rakietowy USA płynie do Odessy

zdjęcie ilustracyjne / Alan J. Baribeau Wikipedia.org

  

Do Odessy na południu Ukrainy zmierza amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook, który wpłynął dziś na Morze Czarne i jest kolejną jednostką NATO w tym regionie po zaostrzeniu się rosyjsko-ukraińskiego konfliktu o żeglugę w Cieśninie Kerczeńskiej.

Sztab marynarki wojennej Ukrainy potwierdził, że USS Donald Cook zawinie do Odessy 25 lutego. Po informacji, że Amerykanie wpłynęli na Morze Czarne, rosyjska agencja TASS przekazała, że do ich obserwacji Rosja wysłała mały okręt rakietowy Oriechowo-Zujewo i okręt zwiadowczy Iwan Churs.

USS Donald Cook uzbrojony jest m.in. w pociski manewrujące Tomahawk. Dowództwo amerykańskiej marynarki wojennej oświadczyło, że niszczyciel uczestniczy „w operacji na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i stabilizacji w regionie oraz wzmocnienia gotowości bojowej i potencjału marynarki wojennej wraz z sojusznikami z NATO i partnerami w regionie”.

Według Kijowa Rosjanie starają się przejąć kontrolę nad Morzem Azowskim i zablokować pracę ukraińskich portów w Mariupolu i Berdiańsku. Zgodnie z umowami dwustronnymi Morze Azowskie i Cieśnina Kerczeńska to wewnętrzne terytoria obu państw, które mają na nim swobodę żeglugi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl