Znamy hasło wyborcze Waldemara Budy

/ twitter.com

  

Mogę Więcej - pod takim hasłem prowadzić będzie swoją kampanię wyborczą kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi poseł PiS Waldemar Buda. Polityk poinformował o tym dziś na konferencji prasowej.

Swoje spotkanie z mediami Buda zorganizował w pod jednym ze swoich bilbordów, na którym widniało hasło.

Poseł podkreślił, że hasło "Mogę Więcej" ma wiele aspektów. Według niego w Łodzi brakuje "ducha zaangażowania w sprawy publiczne, w sprawy wspólne". Przekonywał, opierając się na badaniach socjologicznych, że łodzianie w mniejszym stopniu, niż mieszkańcy innych dużych miast angażują się w sprawy wspólne. Jak zaznaczył, to polityka miasta powinna stwarzać narzędzia do tego zaangażowania.

Buda chce realizować swoje hasło przez włączenie łodzian w projekty, które mogą m.in. pozwolić im współrządzić miastem czy decydować o wspólnych sprawach. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta chciałby zwiększyć kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski (obecnie to 40 mln zł), doprowadzić do tego, aby w budżecie obywatelskim mogły wygrywać projekty, które są małe, ale dla wielu środowisk bardzo ważne.

Poseł zwrócił też uwagę, że Łódź należy do jednych najbardziej zadłużonych i zakorkowanych miast oraz szybko się wyludnia. Według niego ta tendencja może się odwrócić.

Buda chciałby, aby był wybór między osobą, którą już można było poznać po czynach, czyli po tym co udało się w Łodzi zrobić i czy to jest tempo, którego mieszkańcy by sobie życzyli, czy też osobą zarówno młodą jak i doświadczoną. Polityk w swoim programie stawia zarówno na osoby starsze jak młode. Chce pomóc seniorom, a młodych zatrzymać w mieście m.in. przez stworzenie "realnych programów skierowanych do nich".

Chciałbym, abyśmy wszyscy i każdy z osobna mógł zrobić więcej. Stąd to hasło. Możemy zrobić więcej i lepiej, wszystkich nas na to stać

- przekonywał Buda.

Obok kandydata Zjednoczonej Prawicy o stanowisko prezydenta Łodzi będą ubiegać się jeszcze: Krzysztof Lipczyk wspierany przez Partię Wolność i Kongres Nowej Prawicy, Urszula Niziołek-Janiak z Koalicji Tak!, biznesmen Piotr Misztal, Robert Górski popierany przez Kukiz'15, społeczniczka Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz urzędująca prezydent Hanna Zdanowska popierana m.in. przez PO, Nowoczesną, SLD, PSL.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Księgi kondolencyjne w ambasadach

/ twitter.com/miastogdansk

  

Przedstawiciele białoruskich władz, zagraniczni dyplomaci, działacze polskich środowisk wpisywali w Mińsku do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie RP w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Również w Rosji nuncjusz apostolski w Moskwie abp Celestino Migliore, ambasadorowie i dyplomaci, a także zwykli mieszkańcy Moskwy wpisali się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie RP w stolicy Rosji.

Księga kondolencyjna została wyłożona w salach polskiej placówki dyplomatycznej w Rosji w godzinach porannych. Dostępna była także przez dwie godziny po południu. Około 50 osób przekazało za jej pośrednictwem wyrazy współczucia w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska.

Jednym z pierwszych, którzy to zrobili, był zastępca ambasadora Litwy w Moskwie Giedrius Galkauskas. Dyplomata podkreślił w rozmowie z polskimi mediami, że jest to trudny moment. Zauważył, że mieszkańcy Litwy upamiętnili prezydenta Adamowicza.

Jesteśmy razem ze wszystkimi ludźmi w Polsce, którzy teraz opłakują prezydenta Gdańska. Uważamy, że to nie może się nigdy powtórzyć

- powiedział dyplomata.

Rzecznik ambasady RP w Mińsku Arkadiusz Kłębek poinformował, że do księgi kondolencyjnej wpisało się ponad 60 osób.

Wśród osób, które odwiedziły ambasadę byli m.in. wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Aleh Krauczenka, przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Walery Waraniecki, przedstawiciel sekretariatu przewodniczącego Rady Republiki, wielu dyplomatów, reprezentanci Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej, białoruscy opozycjoniści i ludzie kultury, a także mieszkańcy Mińska, którzy chcieli uczcić pamięć Pawła Adamowicza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl