Używane samochody, a w nich narkotyki

/ policja.pl

Płocka prokuratura okręgowa postawiła dwóm osobom zarzuty dotyczące nabycia i próby przewiezienia z Hiszpanii do Polski 12 kg marihuany - poinformowała Prokuratura Krajowa. Jak dodała, niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie.

W sprawie zabezpieczono środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 12 kg. W toku śledztwa ustalono, że narkotyki były przemycane w używanych samochodach przewożonych na lawetach. Środki odurzające były ukrywane w różnych elementach m.in. za tapicerką drzwi i w podłodze

- przekazała rzeczniczka prasowa PK prok. Ewa Bialik.

Jak dodała, w śledztwie zabezpieczono cztery samochody - w jednym z nich ujawniono 8 kg marihuany, natomiast w kolejnych 4 kg.

Z ustaleń dokonanych przez prokuratorów i policjantów wynika, że trasa przemytu narkotyków prowadziła z Hiszpanii do Polski. Kierowcy pojazdów ciężarowych nie wiedzieli, że w przewożonych na lawetach samochodach ukryte są narkotyki

- przekazała PK.

Jak ustalono odbiorcami środków przemycanych w samochodach byli dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Prokuratorzy ogłosili dwóm osobom zarzuty o wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie - powiedziała prok. Bialik.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku wspólnie z funkcjonariuszami z radomskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts