UE uruchamia swój portal

/ Capri23auto; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W Strasburgu debatowano na temat utworzenia jednolitego portalu cyfrowego, zapewniającego dostęp do informacji, procedur, usług wsparcia i rozwiązywania problemów. W imieniu delegacji PiS wystąpił Ryszard Czarnecki zwracając uwagę, że projekt udało się opracować ponad podziałami politycznymi.

Czarnecki podkreślał, że ważną częścią tego sprawozdania jest to, że nowa regulacja unijna nie zmienia istoty przepisów krajowych. Dodał, że grupa EKR przyjmuje z zadowoleniem to uznanie zasady pomocniczości oraz to, że wspólny sposób udostępniania informacji jest ważny, choć różne podejścia krajowe nadal współistnieją.

- To jest chyba istota Unii Europejskiej – mówił Czarnecki.

Europoseł wyraził ubolewanie, że nie było możliwe włączenie jeszcze większego wsparcia dla przedsiębiorstw, tak by mogły współpracować cyfrowo z rządami krajowymi.

- Mam jednak nadzieje, że przyszłe zmiany pomogą bardziej ograniczyć biurokrację, która szkodzi biznesowi. I cieszę się, że w tej sprawie możemy działać ponad podziałami politycznymi – podkreślał Ryszard Czarnecki.

Jednocześnie europoseł podkreślił, że dzisiejszym społeczeństwie, w którym dostęp do internetu jest coraz powszechniejszy, a cyfrowe aplikacje i narzędzia umożliwiają realizację coraz większej liczby zadań w trybie on-line, właściwe jest aby nasze kraje szły z duchem czasu.

- Cieszę się, że to czyni rząd mojego państwa – dodał europoseł PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konkurs w Zakopanem - Polacy na 3. miejscu. Kubacki z rekordem Wielkiej Krokwi

Dawid Kubacki / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Polska zajęła trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Triumfowali Niemcy pokonują Austrię o zaledwie 0,1 pkt.

Ostatnie, ósme miejsce zajęła Norwegia po dyskwalifikacji za niezgodny z przepisami kombinezon Johanna Andre Forfanga.

W polskiej ekipie najlepiej wypadł Dawid Kubacki skacząc 134 i 143,5 m. Drugim skokiem Polak ustanowił rekord Wielkiej Krokowi, poprawiając o pół metra wynik Niemca Markusa Eisenbichlera sprzed kilkunastu minut.

W serii finałowej Niemiec David Siegel, który wylądował za 140. metrem, miał po lądowaniu upadek i został odwieziony do szpitala.

W niedzielę w Zakopanem zostanie rozegrany konkurs indywidualny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl