Polska potęgą we... wspinaczce sportowej na czas. To szansa na igrzyska w Tokio

Aleksandra Rudzińska / twitter.com/al_rudzinska

  

Aleksandra Rudzińska (KW Kotłownia Lublin) zdobyła w Innsbrucku tytuł mistrzyni świata we wspinaczce sportowej na czas. W finale na 15-metrowej ścianie była szybsza od Anny Brożek. Czwarte miejsce zajęła Aleksandra Kałucka (obie AZS PWSZ Tarnów).

W pierwszej rundzie finałowej rozgrywki z udziałem 16 najlepszych zawodniczek wyłonionych w eliminacjach walczyły... siostry bliźniaczki Kałuckie - Aleksandra, która rok temu właśnie w Innsbrucku została mistrzynią świata juniorek oraz Natalia.

Po drodze do ścisłego finału, do którego awansowały Rudzińska, Aleksandra Kałucka i Brożek nie obyło się bez kolejnego bratobójczego pojedynku – w wyścigu z Rudzińską minimalnie przegrała bardzo dobrze dysponowana Patrycja Chudziak (Skarpa Lublin).

Do walki o podium przystąpiły trzy Polki i Maria Krasawina. Najpierw Kałucka przegrała z Rudzińską. Następnie Brożek zmierzyła się z Rosjanką, która miała falstart i później zdobyła brązowy medal, po tym jak identyczny błąd popełniła Kałucka.

Nie udała się obrona tytułu Marcinowi Dzieńskiemu (AZS PWSZ Tarnów), który odpadł już w pierwszym biegu. Mistrzem świata został Irańczyk Reza Alipourshenazandifar (dwa lata temu przegrał w finale w paryskiej hali Bercy z Polakiem). W walce o złoto Francuz Bassa Mawem rozminął się z przyciskiem zatrzymującym czas.

Dwa lata temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował o włączeniu wspinaczki sportowej do programu igrzysk w 2020 roku. W Tokio rozgrywany będzie wielobój, składający się z boulderingu (rozwiązywaniu prostych problemów wspinaczkowych), prowadzenia (wspinaczki z liną) i wyścigów na czas.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Popiera "totalnych" i #WolneSądy, a po pracy... Obrzydliwe zachowanie dyrektorki szkoły

/ twitter.com/Parchem_Mateusz

  

Skandaliczna sonda, która ma związek z urodzinami obchodzonymi dziś przez Jarosława Kaczyńskiego, pojawiła się na twitterowym profilu pewnej pani. Okazuje się, że sympatyzuje ona - jak sama napisała - z Koalicją Europejską. Wspiera też "wolne media" i "wolne sądy". Sprawa być może nie byłaby tak oburzająca, bo na Twitterze każdy może zamieścić dowolną sondę, gdyby nie fakt, że ów kobieta jest... dyrektorką szkoły publicznej.

Renata Skoczek, bo tak nazywa się sympatyzująca z opozycją totalną kobieta, jest dyrektorką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach.

Na stronie internetowej o kobiecie napisane jest tak:

Dyrektor przekonana o tym, że edukacja powinna cieszyć, inspirować i napełniać energią. Z potencjału kadry pedagogicznej, który jest istną krynicą kreatywności, wydobywa Boże iskry wzniecające ogień pasji. Polonista o wielu obliczach. Od lat przegrywa nierówną walkę z nadwagą.

A oto, jaką sondę stworzyła dyrektorka szkoły na swoim twitterowym koncie:

Czy takie zachowanie przystoi dyrektorowi szkoły? Mamy pewne wątpliwości...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl