Meysztowicz żądał odroczenia posiedzenia Sejmu. „Zgasił” go marszałek Kuchciński. I to jak!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz domagał się z sejmowej mównicy odroczenia posiedzenia Sejmu „do czasu zamontowania nowego systemu do głosowania”. Przy okazji postanowił dopiec rządowi. Dość szybko do parteru sprowadził go marszałek Kuchciński, któremu wystarczyły zaledwie dwa zdania, aby obnażyć hipokryzję polityka totalnej opozycji.

- Od dwóch lat nieudolnie próbujecie państwo zamontować nowy system i co? Demontujecie stary, montujecie nowy, demontujecie nowy, montujecie stary i tak w kółko. Jaką mamy pewność, że teraz ten stary system po tylu przejściach jeszcze działa? Jeszcze wczoraj technicy biegali ze śrubokrętami i coś poprawiali – mówił poseł Nowoczesnej.

Po chwili jednak zaczął atakować cały rząd.

- Wy chcecie budować Centralny Punkt Lotniczy (Centralny Port Komunikacyjny – przyp. red.), wy chcecie budować drony, wy chcecie budować auta elektryczne, kiedy wasza niekompetencja jest taka, że nawet nie potraficie zmienić systemu do głosowania - ironizował Meysztowicz.

Następnie Meysztowicz zwrócił się wprost do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z pytaniem „ile to kosztuje polskiego podatnika”, po czym dalej kontynuował swoje show:

- Powiem szczerze, ja bym wam nawet zegarka do naprawy nie oddał. Jak się okazuje, na wszystkich frontach cofacie nas o równe 20 lat - dodał.

Marszałek Kuchciński szybko ostudził zapał posła Nowoczesnej i przypomniał mu, że „20 lat temu chyba bardziej poważnie do wniosków formalnych podchodzono”. Odnosząc się do pytań o szczegóły techniczne również pouczył polityka:

- W tej sprawie trzeba pytać Kancelarię Sejmu. Odpowie panu w tych sprawach technicznych – mówił marszałek Kuchciński.

Wniosek posła Meysztowicza został odrzucony przez posłów. Przeciw odroczeniu posiedzenia zagłosowało 224, 154 było za, 10 się wstrzymało.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar w w ośrodku narciarskim w Alpach Francuskich

Ośrodek narciarski Courchevel w Alpach Francuskich / twitter.com/150dow screen

  

Dwie osoby nie żyją na skutek pożaru, który wybuchł dziś rano w budynku mieszkalnym dla pracowników sezonowych w ośrodku narciarskim Courchevel w Alpach Francuskich - poinformowały władze. Czternaście osób odniosło obrażenia, w tym cztery - ciężkie.

Tożsamości ofiar śmiertelnych na razie nie udało się ustalić. Ich ciała spod zgliszczy wydobyli wezwani na miejsce strażacy.

Pożar wybuchł na trzecim, ostatnim piętrze budynku, w którym mieszkało ok. 60 pracowników sezonowych, w tym obcokrajowcy.

Żywioł został opanowany ok. godz. 8.30. Przyczyna pożaru będzie ustalana.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl