Przełamywanie neoliberalnych dogmatów służy ludziom

  

„Trudniej służyć społeczeństwu niż potężnym lobbies” – mówił niedawno Jarosław Kaczyński. Minimalne wynagrodzenie w 2019 r. wyniesie 2250 zł brutto, a minimalna stawka godzinowa 14,70 zł brutto – to oficjalna informacja rządowa. Pamiętam nie tak dawne przecież czasy, gdy Prawo i Sprawiedliwość wprowadzało trzynastozłotową stawkę godzinową.

Był to radykalny krok. I pamiętam ówczesną radość nie tylko pracujących ubogich, ale choćby wielu młodych osób wchodzących dopiero na rynek, którym wmawiano, że stawka 6–7 zł za godzinę pracy jest naprawdę godziwa. Ileż było wówczas lamentu, że niechybnie zawali się gospodarka, że przedsiębiorcy nie poradzą sobie z nową sytuacją, że to drakoński socjalizm. W III RP każdy ruch na korzyść pracowników bardzo cynicznie opisywano jako relikt socjalizmu. Celował w to liberalny establishment, którego doktrynerzy i demagodzy przez dekady chodzili w glorii nieomylnych mędrców. PiS na szczęście przełamał tę szkodliwą logikę. I oby wśród wszelkich meandrów wielkiej polityki pozostał wierny swojej postawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts