Amnezja Olejnik

  

W telewizji reklamującej się jako ta, która pokazuje „całą prawdę całą dobę”, po raz kolejny doszło do koszmarnej wpadki. Stało się to w programie Moniki Olejnik. W rozmowie z ministrem Andrzejem Derą na uwagę, że nie popiera on sędziów skazujących w stanie wojennym ludzi protestujących przeciw jego wprowadzeniu, wypaliła: „Ja tylko powiem, że chyba dzisiaj rotmistrz Pilecki przewraca się w grobie”.

Być może Olejnik żyje w innej rzeczywistości albo nie pamięta, że Witold Pilecki nie ma grobu – został zamordowany i pochowany w bezimiennej mogile, a jego szczątków do dziś nie odnaleziono. Osobną kwestią jest powoływanie się na postać rotmistrza, gdy się argumentuje przeciw reformie sądownictwa. Przecież pomiędzy systemem sądowniczym III RP a systemem sądowniczym PRL została zachowana ciągłość. Przypomnę Monice Olejnik i jej szefom, że żaden sędzia, który skazał Witolda Pileckiego na śmierć, nie został ukarany. Przewodniczący składu sędziowskiego Jan Hryckowian do końca życia pracował jako adwokat w Warszawie. I na bazie tego komunistycznego sądownictwa wyrosła nadzwyczajna kasta, której tak zawzięcie bronią resortowe dzieci. Jak widać, ciągłość i wspólnota interesów została zachowana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl