Siatkówka: Polska pokonała Kubę!

/ fot. twitter.com/PolskaSiatkowka

  

Polscy siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli Mistrzostwa Świata. Biało-czerwoni pokonali Kubę 3:1 w pierwszym występie na mistrzostwach w Bułgarii i Włoszech.

Kubańczycy to młody, ale nieobliczalny zespół, więc Polacy musieli zachować pełną koncentrację. Na początku meczu była ona na wysokim poziomie, dzięki czemu przewaga Polaków była niezaprzeczalna. Podopieczni Vitala Heynena zaczęli od prowadzenia 9:4, powiększyli je później do 16:8, a seta zakończyli wygraną do 18. W drugim secie Polacy poszli za ciosem, gra ułożyła się podobnie, a to oznaczało wygraną 25:19.

W trzeciej partii lepsi byli Kubańczycy, choć to polscy siatkarze rozpoczęli ją od prowadzenia 6:3. W połowie seta rywale doszli do głosu, wzmocnili zagrywkę i atak, a to przełożyło się na wygraną 25:21. Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęli Kubańczycy - od prowadzenia 8:4. Naszym siatkarzom udało się jednak zachować zimną krew i wykorzystać zbyt mocną taktyczną fantazję reprezentacji z Ameryki Północnej. Od wspomnianego momentu Kuba zdobyła tylko 6 punktów.Polacy wygrali 25:14 i przypieczętowali pierwszy triumf na Mistrzostwach Świata.

Reprezentacja Portoryko będzie kolejnym rywalem podopiecznych trenera Vitala Heynena, a do meczu dojdzie w czwartek o godz. 16 czasu polskiego.

Polska - Kuba 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14)

Skład Polaków: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Schulz, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

82. urodziny Jana Pietrzaka. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Jan Pietrzak / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

26 kwietnia 1937 roku urodził się Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

Z okazji 82. urodzin portal Niezalezna.pl, wraz ze wszystkimi mediami należącymi do Strefy Wolnego Słowa, życzy Janowi Pietrzakowi, by jak najdłużej utrzymywał kondycję, którą ma, przez wiele następnych lat. I nadal z humorem prowadził Polaków do mądrości.

Warto podkreślić, że artysta wielokrotnie występował także na wydarzeniach organizowanych przez Gazetę Polską i Kluby Gazety Polskiej.

A pieśń "Żeby Polska była Polską" na stałe wpisała się do historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl