Siatkówka: Polska pokonała Kubę!

/ fot. twitter.com/PolskaSiatkowka

  

Polscy siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli Mistrzostwa Świata. Biało-czerwoni pokonali Kubę 3:1 w pierwszym występie na mistrzostwach w Bułgarii i Włoszech.

Kubańczycy to młody, ale nieobliczalny zespół, więc Polacy musieli zachować pełną koncentrację. Na początku meczu była ona na wysokim poziomie, dzięki czemu przewaga Polaków była niezaprzeczalna. Podopieczni Vitala Heynena zaczęli od prowadzenia 9:4, powiększyli je później do 16:8, a seta zakończyli wygraną do 18. W drugim secie Polacy poszli za ciosem, gra ułożyła się podobnie, a to oznaczało wygraną 25:19.

W trzeciej partii lepsi byli Kubańczycy, choć to polscy siatkarze rozpoczęli ją od prowadzenia 6:3. W połowie seta rywale doszli do głosu, wzmocnili zagrywkę i atak, a to przełożyło się na wygraną 25:21. Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęli Kubańczycy - od prowadzenia 8:4. Naszym siatkarzom udało się jednak zachować zimną krew i wykorzystać zbyt mocną taktyczną fantazję reprezentacji z Ameryki Północnej. Od wspomnianego momentu Kuba zdobyła tylko 6 punktów.Polacy wygrali 25:14 i przypieczętowali pierwszy triumf na Mistrzostwach Świata.

Reprezentacja Portoryko będzie kolejnym rywalem podopiecznych trenera Vitala Heynena, a do meczu dojdzie w czwartek o godz. 16 czasu polskiego.

Polska - Kuba 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14)

Skład Polaków: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Schulz, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne zatrzymania po sobotnich wydarzeniach w Białymstoku. Policja nie wyklucza publikacji wizerunków

/ podlaska.policja.gov.pl

  

W związku z wczorajszymi wydarzeniami w Białymstoku zatrzymanych jest już 25 osób. Wizerunki osób, które naruszały prawo, a jeszcze nie zostały zatrzymane, będą upubliczniane. Dziękujemy za wskazywanie podejrzewanych o naruszenie prawa. Nie ma przyzwolenia na żadne agresywne czyny - poinformowano dziś na profilu twitterowym polskiej Policji. Wcześniej służby informowały o zatrzymaniu 20 osób, wśród których cztery są podejrzane o popełnienie przestępstw m.in. rozboju, naruszenia nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy oraz użycia groźby

O kolejnych zatrzymaniach poinformowała na Twitterze polska Policja. Służby nie wykluczają publikacji wizerunków osób podejrzanych o naruszenie prawa. 

Informację o zatrzymaniach podał także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński. 

Wcześniej służby informowały o zatrzymaniu dwudziestu osób. Cztery osoby są podejrzane o popełnienie przestępstw m.in. rozboju, naruszenia nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy oraz użycia groźby. 16 osób ukarano mandatami. Rzecznik podlaskiej policji poinformował też, że jedna policjantka przebywa w szpitalu na badaniach. 

[polecam:https://niezalezna.pl/280787-burzliwa-sobota-na-ulicach-bialegostoku-policja-zapowiada-zebrane-dowody-trafia-do-prokuratury]

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. 

- Nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania, godzące w prawa innych. Każda osoba, która dopuszcza się łamania prawa lub utrudnia policjantom wykonywanie zadań, musi liczyć się z konsekwencjami

- stwierdziła dzisiaj szefowa MSWiA, Elżbieta Witek.

[polecam:https://niezalezna.pl/280800-nie-cichna-echa-wydarzen-w-bialymstoku-szefowa-mswia-zabrala-stanowczy-glos-w-tej-sprawie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl