O bezpieczeństwie w przestrzeni powietrznej

/ mat. DO RSZ

  

W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) odbyła się konferencja, zorganizowana wspólnie przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ) oraz Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP). W konferencji wzięły udział służby operacyjne, wykonujących zadania we współdziałaniu ze służbą poszukiwania i ratownictwa lotniczego (ASAR).

Jak informuje oficjalny portal DO RSZ, głównymi celami konferencji było zapoznanie z nowymi uwarunkowaniami funkcjonowania służby ASAR w Polsce, w szczególności po reorganizacji Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (ARCC), które miało miejsce w styczniu br. Debatowano również na temat zmian wprowadzonych w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM), po uruchomieniu Dyspozytorni Medycznych (DM). Ponadto dyskusji poddano rozwiązania mogące przyczynić się do zwiększenia efektywności i skuteczności realizowanych wspólnie działań, w tym wzajemnej wymiany informacji o wszelkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na uruchomienie działań przez służbę ASAR. 

Uczestnicy spotkania z uznaniem przyjęli informację o wprowadzonych przez resort obrony narodowej uaktualnieniach w dokumentach normatywnych, umożliwiających wykorzystanie Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo – Ratowniczych (LZPR), nie tylko do wypadków lotniczych, ale także innych zdarzeń, podczas których LZPR mogą zostać użyte do ratowania zdrowia i życia ludzkiego — czytamy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB), wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego (WCZK), Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR), Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), Komendy Głównej Policji (KGP), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP) oraz personel Cywilno – Wojskowego Ośrodka Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (ARCC) — podaje Dowództwo Operacyjne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczególne życzenia od pary prezydenckiej

Życzenia pary prezydenckiej / Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska KPRP/twitter.com/@prezydentpl

  

Życzenia radości z wyjątkowej relacji, jaką jest więź z wnukami i podziękowania za wychowanie młodego pokolenia Polaków - składają Babciom i Dziadkom prezydent Andrzej Duda z małżonką.

"Z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka życzymy wszystkim Państwu zdrowia, pogody ducha i radości płynącej z tej wyjątkowej relacji, jaką jest więź z wnukami"

- napisali prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Para prezydencka zaznaczyła, że dziadkowie odgrywają niezwykłą rolę w życiu dziecka.

"Doświadczenie, mądrość, poświęcony wnukom czas są nieocenionym skarbem, który towarzyszy nam przez całe nasze życie. Dziadkowie są często pierwszymi wychowawcami, opiekunami rodzinnej pamięci, a nierzadko też pierwszymi prawdziwymi przyjaciółmi. Widzą i wiedzą więcej dzięki swojemu życiowemu doświadczeniu, służą radą i niosą pomoc, inspirują i dają przykład swoją postawą. To wielka odpowiedzialność, ale również źródło olbrzymiej satysfakcji"

- wskazali prezydent z małżonką.

Para prezydencka podkreśliła, że pragnie "gorąco podziękować za wszystko", co dziadkowie robią dla wychowania młodego pokolenia Polaków, a szczególnie za pokazywanie wnukom, jak kochać Polskę i być dobrym obywatelem.

"Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa obecności Państwa wnuki nie tylko lepiej odnajdą się we współczesnym szybko zmieniającym się świecie, ale będą też otaczały troską nasz wspólny dom, Rzeczpospolitą"

- czytamy w życzeniach.

"Życzymy Państwu szczęścia i wszelkiej pomyślności, a nade wszystko wielu okazji do tego, by cieszyć się owocami Państwa pracy i obecnością najbliższych. Niech Dzień Babci, Dzień Dziadka oraz wszystkie inne dni najbliższego roku będą dla Państwa pełne optymizmu i rodzinnej miłości"

- napisała para prezydencka.

Dzień Babci przypada w poniedziałek, 21 stycznia, a Dzień Dziadka - we wtorek, 22 stycznia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl