Nitras znów z premedytacją kłamie! Jak tym razem usprawiedliwi się polityk PO?

Sławomir Nitras / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Poseł Sławomir Nitras przed laty kłamał z premedytacja, aby zdyskredytować kandydatkę PiS na fotel prezydenta Szczecina. Wiosna tego roku tłumaczył to młodym wiekiem. Ale dziś znów rzuca oszczerstwa. Chodzi o sprawę pomnika Lecha Kaczyńskiego, którego oświetlenie – jak zarzuca Nitras - zostało sfinansowane z publicznych pieniędzy. To nieprawda.

Przed laty poseł Sławomir Nitras zarzucił Teresie Lubińskiej, kandydatce PiS na prezydenta Szczecina, że będąc wiceministrem finansów, umorzyła posłowi Samoobrony 300 tys. zł długu. Wszystko okazało się wielkim kłamstwem.

Nitras przegrał dwa procesy sądowe w tej sprawie. Potem tak się chwalił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" swoim kłamstwem:  

„Posadziłem kilka osób przed komputerem i kazałem szukać. No i znaleźliśmy: sprawę umorzenia przez Ministerstwo Finansów długów pewnego działacza Samoobrony. Gdy oskarżyłem o to Lubińską, wiedziałem, że to nie ona podejmowała decyzję i że potem pewnie będę musiał przepraszać. Ale efekt został osiągnięty.”

Efekt, czyli przegrane wybory przez kandydatkę PiS z Piotrem Krzystkiem, kandydatem PO. 

W kwietniu podczas konferencji prasowej sprawę kłamstwa dotyczącego Lubińskiej przypomniał posłowi Nitrasowi dziennikarz Radia Szczecin. Zaskoczony pytaniem poseł tak się tłumaczył:

„Niech to zostanie między nami, to jest historia, miałem wtedy 30 lat. Dzisiaj mam 45 lat, jestem poważnym człowiekiem mającym żonę i dzieci.”

Ale zapewnienia posła, że dziś ma 45 lat i jest poważnym człowiekiem - i w domyśle przestał kłamać - nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością.

Obecnie Sławomir Nitras sam kandyduje na urząd prezydenta Szczecina z ramienia koalicji PO i Nowoczesnej. I znów posługuje się kłamstwem. 

Podczas rozmowy z Radiem Szczecin zarzucił, że pomnik Lecha Kaczyńskiego, który kilka tygodni temu został ustawiony przed siedzibą Solidarności w Szczecinie i powstał ze zbiórek Społecznego Komitetu Budowy Pomnika, został częściowo sfinansowany z pieniędzy państwowej spółki: 

- Chciałbym zobaczyć rachunki z Enei za zrobienie dodatkowego oświetlenia. Dlaczego państwowa firma robi oświetlenie? Czy pan, gdy chce zainstalować lampę w ogródku, wzywa Enea Oświetlenie czy firmę prywatną? Chcę zobaczyć rachunki. Dopóki nie zobaczę tych rachunków, będę twierdził, że rzecz została zrobiona za państwowe pieniądze. 

Oskarżenia Nitrasa okazały się i tym razem bezpodstawne. Po wypowiedzi posła PO oświadczenie wydała spółka Enea Oświetlenia. Czytamy w nim:  

"Zleceniodawcą budowy oświetlenia pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego jest Komitet Społeczny Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie".

Koszt oświetlenia, jak i pomnika, został w całości sfinansowany z publicznej zbiórki.
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl