Putin traci kontrolę

  

Cokolwiek się działo, Putin zawsze zdawał się kontrolować sytuację. Agresja na sąsiadów, prześladowania, skrytobójstwa, wojny informacyjne, szantażowanie atomem, korupcja – wszystko uchodziło mu na sucho. Ale w końcu sznurki zaczęły wymykać się z rąk. Chemiczny atak na Skripalów zakończył się kompromitacją jego służb.

Sankcji nie zniesiono, a szykują się nowe. Sytuacja gospodarcza Rosji niepokoi, więc Putin zdecydował o podniesieniu wieku emerytalnego, ale nie dla swoich. To wywołało masowe protesty. Wiele wskazuje też na to, że lada chwila utraci potężne narzędzie sprawowania rządu dusz – patriarcha Konstantynopola i prawosławni w innych krajach przestali się obawiać zadrażnień stosunków z Cerkwią moskiewską i obrali kurs na udzielenie autokefalii Cerkwi ukraińskiej. Jej usamodzielnienie się byłoby potężnym ciosem w russkij mir.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts