Zachowanie „totalnych” ws. ACTA 2 nie do obrony! Krzyczeli „wolne media” i właśnie je zakneblowali

To pokazuje, jak bzdurne i absurdalne jest to ich nawoływanie do "wolności" i "wolnych mediów', skoro przy pierwszym sprawdzianie, kiedy nalezą do frakcji, która ma większość w PE, nie tylko nie są w stanie w imię wolności czegokolwiek wywalczyć to jeszcze sami do ograniczania wolności się przyczyniają - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl poseł PiS, Łukasz Schreiber.

Free_Photos \ CC0

Parlament Europejski poparł dziś projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym internetu. Za projektem opowiedziało się 438 europosłów, przeciw było 226, a wstrzymało się od głosu 39. Tzw. ACTA 2 poparli również europosłowie PO.

CZYTAJ WIĘCEJ: W Strasburgu przegłosowali ACTA 2. Za projektem byli także politycy Platformy Obywatelskiej

W rozmowie z niezalezna.pl poseł PiS, Łukasz Schreiber zauważył, że przyjęty dziś przez eurourzędników dokument "to realne i faktyczne zagrożenie".

Niestety, przegrali obrońcy wolności w internecie, do których zaliczała się także cała grupa, w skład której wchodzą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, a wygrała unijna biurokracja, wygrały pomysły na cenzurowanie, a rękę do tego przyłożyli europosłowie PO

- dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Oburzenie po tym co zrobili politycy z Platformy. Poparli projekt ACTA 2. W sieci wrze!

Zdaniem posła Schreibera "to pokazuje, jak bzdurne i absurdalne jest to ich nawoływanie do "wolności" i "wolnych mediów', skoro przy pierwszym sprawdzianie, kiedy nalezą do frakcji, która ma większość w PE, nie tylko nie są w stanie w imię wolności czegokolwiek wywalczyć to jeszcze sami do ograniczania wolności się przyczyniają".

To jest sygnał dla wszystkich w Polsce o tym, co nasz czeka, gdyby – nie daj Boże – Platforma Obywatelska wróciła do władzy

– zaznaczył nasz rozmówca. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Łukasz Schreiber #ACTA 2 #PE #PO #internet

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo