Zamieszanie wokół przesłuchania Tuska. Giertych nie złożył wniosku, dał tylko... wpisy na Twitterze

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Komisja nie dostała żadnego wniosku, są tylko wpisy na Twitterze. Od zmiany terminów są odpowiednie tryby i każdy adwokat o tym wie, a takim trybem nie jest na pewno zamieszczanie wpisów na portalach społecznościowych - powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł PiS, Bartosz Kownacki, członek komisji śledczej ds. Amber Gold.

Jeszcze 3 września Małgorzata Wassermann poinformowała, że przesłuchanie Donalda Tuska przez komisję ws. Amber Gold zostało przesunięte na pierwszy dzień po II turze wyborów samorządowych, czyli na 5 listopada. Wassermann, która jest też kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa, uzasadniała, że nie chce spotykać się z zarzutem, iż przesłuchanie byłego premiera jest elementem jej kampanii wyborczej. Mec. Roman Giertych, który reprezentuje byłego premiera, wyraził wówczas "zdziwienie i zaskoczenie". Następnie zaproponował zmianę terminu listopadowego na 23 października. Szefowa komisji podkreśliła wtedy, że termin ten "nie wchodzi w rachubę".

CZYTAJ WIĘCEJ: Arogancja Tuska. Nie chce stawić się przed komisją ws. Amber Gold w wybranym terminie!

Poseł PiS, Bartosz Kownacki, który jest członkiem komisji śledczej w rozmowie z Niezalezna.pl w Sejmie podkreślił, że "komisja śledcza działa w oparciu o odpowiednie przepisy i to ona wyznacza terminy".

Przy osobach, które są bardziej zajęte, staramy się te terminy dostosować, żeby one specjalnie nie kolidowały. 5 listopada to termin, w którym Donald Tusk nie ma żadnych oficjalnych, zewnętrznych spotkań, więc termin ten jest zupełnie uzasadniony

dodał.

Zdaniem Kownackiego "na razie grę medialną wokół terminu przesłuchania uprawia pełnomocnik Donalda Tuska".

Komisja nie dostała żadnego wniosku, są tylko wpisy na Twitterze. Od zmiany terminów są odpowiednie tryby i każdy adwokat o tym wie, a takim trybem nie jest na pewno zamieszczanie wpisów na portalach społecznościowych

zauważył.

Rozmówca niezalezna.pl dodał, że komisja będzie chciała zapytać Donalda "o wszystko".

O wątek związany z jego działaniami, żeby uniknąć afery Amber Gold – co robił. Bo na razie wiemy, że zrobił niewiele lub nawet nic, poza wystąpieniami w Sejmie i działaniami PR, kiedy to mówił, że zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, a działań w tym kierunku nie podjął. Chcemy zapytać również o jego świadomość całej tej afery – co wiedział, od kiedy, jak to było z jego synem, czy wiedział, że to była "lipa". jest też szereg innych pytań m.in. dotyczących LOT-u

– mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie dyplomatyczny skandal? Pracownicy ambasady Niemiec mają tydzień na opuszczenie Rosji

zdjęcie ilustracyjne / Peggy und Marco Lachmann-Anke; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Rosyjskie Ministerstwo Spraw zagranicznych potwierdziło nieoficjalne doniesienia na temat decyzji o wydaleniu z kraju niemieckich dyplomatów. W oficjalnym komunikacie poinformowano o uznaniu za osoby niepożądane dwóch pracowników ambasady Niemiec w Moskwie. Mają oni opuścić Rosję w ciągu siedmiu dni.

Jak się okazuje strona rosyjska poinformowała już o tej decyzji ambasadora Niemiec Gezę Andreasa von Geyra.

Ambasadorowi wręczono notę protestacyjną w związku z uznaniem przez władze Niemiec na początku grudnia dwóch pracowników ambasady Rosji w Berlinie za osoby niepożądane.

MSZ Rosji oznajmiło, że decyzja władz niemieckich jest „bezpodstawna”. Oświadczyło, że uznanie za osoby niepożądane pracowników ambasady Niemiec następuje na zasadzie wzajemności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl