Tadeusz Jaskulski - założyciel, wieloletni przewodniczący i prezes honorowy Klubu „Gazety Polskiej” im. rtm. Witolda Pileckiego w Wiedniu – został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W uroczystości udział wzięli minister Andrzej Papierz, senatorowie Sławomir Rybicki i Jan Hamerski, Konsul Generalny Bartłomiej Rosik. Gospodarzem uroczystości była  ambasador Polski w Austrii Jolanta Róża Kozłowska.

Jaskulski dziękował za to szczególne wyróżnienie. Przy tej okazji wspomniał o swoich kolegach, którzy już odeszli. Ocenił, że bez nich walka o wolność i niepodległość Polski nie byłaby możliwa.

Zaznaczył, jak ważna była ich wzajemna solidarność i zaufanie podczas tych wielu lat. Jaskulski mówił o tych, którzy nie dali się złamać w czasie najciemniejszych czasów naszej Ojczyzny.

Na zakończenie dziękował tym wszystkim, dzięki którym przemiany w Polsce stały się możliwe. Ową solidarność i wytrwałość jako warunek dążenia do celu, podkreślił w swojej mowie marszałek Stanisław Karczewski.

Minister Andrzej Papierz przypomniał zebranym na jak ciężkim terenie przyszło działać Tadeuszowi Jaskulskiemu. Zainspirowany niedawną wizytą w Australii i spotkaniami z tamtejszą Polonią, minister wspomniał o losach działaczy przymusowo emigrujących z Ojczyzny w najdalsze zakątki świata - takich jak Tadeusz Jaskulski, i o tym, że nawet tam potrafili dalej myśleć o Polsce i działać dla niej.
 
Podczas uroczystości Tadeuszowi Jaskulskiemu towarzyszyła rodzina, przyjaciele i klubowicze Klubu GP w Wiedniu.