Spotkanie szefa MON z ambasador USA

Obecność żołnierzy USA w Polsce, bezpieczeństwo na wschodniej flance i współpraca w NATO, były tematami rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka z ambasador USA Georgette Mosbacher. O spotkaniu poinformował dziś na Twitterze minister obrony.

@mblaszczak \ Twitter.com

„Dziś spotkałem się z nową ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher @USAmbPoland. W bardzo dobrej atmosferze rozmawialiśmy o obecności żołnierzy USA w Polsce, o bezpieczeństwie na wschodniej flance i o współpracy w NATO. Razem jesteśmy silniejsi. Życzę powodzenia Pani Ambasador”

- napisał Błaszczak na Twitterze.

Błaszczak w Polast News poinformował, że rozmowa dotyczyła też wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i jego samego w USA.

Pani ambasador jest osobą konkretną, więc rozmawialiśmy o konkretach, jest osobą energiczną, zaangażowaną, ja bardzo cieszę się z tego, że pani ambasador potwierdziła, że bardzo chciała być ambasadorem USA w Polsce. To jest rzeczywiście bardzo dobry sygnał, że nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi będą jeszcze mocniejsze

 - zaznaczył Błaszczak.

Podkreślam, że muszą być spełnione łącznie trzy warunki, byśmy mieli zdolności obronne takie, które zapewnią bezpieczeństwo Polski: a więc wojsko polskie musi być liczniejsze, musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt i mocniej osadzone w strukturach NATO, w tym ze Stanami Zjednoczonymi

- mówił szef MON.

Pytany, czy temat praworządności w Polsce pojawił się w czasie rozmowy, Błaszczak powiedział, że „nie był on poruszany”.

Mosbacher - również na Twitterze - podziękowała za spotkanie i zapewniła o bardzo dobrej współpracy wojskowej między naszymi krajami. 

„Bardzo dziękuję Panie Ministrze. Polsko-amerykańska współpraca wojskowa jest bardzo dobra i jestem przekonana, że będzie jeszcze lepsza”

- napisała Mosbacher.

Georgette Mosbacher jest pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która objęła stanowisko ambasadora w Warszawie.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mosbacher #Błaszczak #MON #USA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo