Petru wystawia... wezwanie do zapłaty. Chce kasy za zakaz wjazdu na teren Sejmu

Ryszard Petru / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dziś rano dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, powiedział, że zakaz dotyczący możliwości wjazdu autem na teren Sejmu przez Ryszarda Petru nie może być cofnięty, gdyż "dotychczasowe działania posła nie dają rękojmi bezpieczeństwa". Teraz Petru skierował do marszałka Sejmu pismo, w którym domaga się... 50 tys. złotych zadośćuczynienia.

Cała historia ma swój początek w połowie lipca 2018 r., gdy podczas protestów antyrządowych probówano w bagażniku samochodu osobowego "przemycić" na teren Sejmu dwóch działaczy Obywateli RP - Pawła Kasprzaka i Wojciecha Kinasiewicza. W proceder zamieszani byli posłowie koła Liberalno-Społeczni.

- Joanna Scheuring-Wielgus, Ryszard Petru i Joanna Schmidt, którzy uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren kompleksu sejmowego osobom postronnym - w dość specyficznych okolicznościach - do parlamentu wjeżdżać nie mogą do końca 67. posiedzenia [do 20 lipca - red.]. Sprawa była omawiana na Prezydium Sejmu

- mówił 19 lipca Andrzej Grzegrzółka.

Dziś dowiedzieliśmy się, że zakaz wjazdu nie został wobec parlamentarzystów cofnięty z powodu "braku rękojmi bezpieczeństwa".

- Komendant Straży Marszałkowskiej przesłał odpowiedź do p. Ryszarda Petru ws. ograniczeń związanych zawieszeniem możliwości wjazdu autem na teren Sejmu. Jak wskazano w korespondencji, zakaz nie może być cofnięty gdyż dotychczasowe działania posła nie dają rękojmi bezpieczeństwa

 - napisał Grzegrzółka na Twitterze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Petru nie wjedzie na teren Sejmu. Bo zachowanie tego posła nie daje "rękojmi bezpieczeństwa"

Petru postanowił działać i zażądał wypłaty zadośćuczynienia w wysokości... 50 tys. złotych. 

"Za naruszanie mojego dobra osobistego w postaci prawa do wykonywania mandatu poselskiego żądam zadośćuczynienia. To bezpodstawne naruszenie prawa do reprezentowania moich 129 tys. wyborców! Całą kwotę przekażemy na cele społeczne"

- napisał na Twitterze były szef Nowoczesnej i załączył skan dokumentu skierowanego do marszałka Sejmu, swoistego wezwania do zapłaty, w którym nie omieszkał dopisać swojego numeru konta, na które wspomniana suma miałaby zostać przelana.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Groźny pożar w zakładach zbrojeniowych, produkujących rakiety i pociski międzykontynentalne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Arcadiuš/CC BY-SA 2.0

  

Na terenie zakładów budowy maszyn Krasmasz w Krasnojarsku, jednego z najważniejszych w Rosji zakładów przemysłu obronnego, wybuchł pożar - podały dzisiaj media. Państwowy koncern Roskosmos zapewnił, że ogień nie zagraża głównym budynkom i instalacjom.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku pożaru. Ogień objął powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. W pięciostopniowej skali określającej stopień trudności pożaru nadano mu stopień czwarty.

Według mediów w płonącym obiekcie zawalił się dach. Przedstawiciel Roskosmosu powiedział, że pożar objął właśnie dach jednego z obiektów - budynku magazynowego. Główne budynki i instalacje zakładów nie są zagrożone - dodał przedstawiciel koncernu.

Krasmasz produkuje uzbrojenie i amunicję. Obecnie jego głównym programem jest opanowanie produkcji nowego ciężkiego pocisku międzykontynentalnego Sarmat, który jest na etapie prób. Krasmasz produkuje także rakiety balistyczne Siniewa i elementy bloków rakiet nośnych Zenit i Proton. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl