Węgrzy chcą zobaczyć "Koronę królów"! Telewizja wykupiła licencję na trzy lata

"Korona królów", "Mała Moskwa", "Jutro idziemy do kina" i "Komornik" - te tytuły już niebawem wyemituje węgierska telewizja publiczna MTVA.

fot. mat.pras.

Stacja MTVA wykupiła od Polski licencję na emisję tych tytułów na okres trzech lat. "Korona królów" to serial historyczny skupiający się na losach króla Kazimierza Wielkiego. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Gonera, Halina Łabonarska i Tomasz Sapryk. 

Miniserial "Mała Moskwa" opowiada z kolei o czasach powojennych i przenosi nas d0 Legnicy, gdzie obserwujemy romans polskiego oficera i żony radzieckiego pilota. Film Waldemara Krzystka został doceniony w Gdyni i otrzymał cztery Złote Lwy.

"Jutro idziemy do kina" Michała Kwiecińskiego to historia trzech przyjaciół, którzy po zdaniu matury planują dalszą przyszłość. Ich plany brutalnie krzyżuje wybuch wojny. W obsadzie znaleźli się m.in. Jakub Wesołowski, Mateusz Damięcki i Antoni Pawlicki. 

"Komornik" to film Feliksa Falka z brawurową kreacją Andrzeja Chyry w roli tytułowego komornika, który bezwzględnie egzekwuje długi mieszkańców Wałbrzycha. FIlm otrzymał pięć Złotych Lwów w Gdyni oraz 7 Orłów, czyli Polskich Nagród Filmowych. 

 

 

 


Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

#korona królów #komornik #Jutro idziemy do kina #Mała Moskwa #Węgry #MTVA #licencja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo