Węgrzy chcą zobaczyć "Koronę królów"! Telewizja wykupiła licencję na trzy lata

/ fot. mat.pras.

  

"Korona królów", "Mała Moskwa", "Jutro idziemy do kina" i "Komornik" - te tytuły już niebawem wyemituje węgierska telewizja publiczna MTVA.

Stacja MTVA wykupiła od Polski licencję na emisję tych tytułów na okres trzech lat. "Korona królów" to serial historyczny skupiający się na losach króla Kazimierza Wielkiego. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Gonera, Halina Łabonarska i Tomasz Sapryk. 

Miniserial "Mała Moskwa" opowiada z kolei o czasach powojennych i przenosi nas d0 Legnicy, gdzie obserwujemy romans polskiego oficera i żony radzieckiego pilota. Film Waldemara Krzystka został doceniony w Gdyni i otrzymał cztery Złote Lwy.

"Jutro idziemy do kina" Michała Kwiecińskiego to historia trzech przyjaciół, którzy po zdaniu matury planują dalszą przyszłość. Ich plany brutalnie krzyżuje wybuch wojny. W obsadzie znaleźli się m.in. Jakub Wesołowski, Mateusz Damięcki i Antoni Pawlicki. 

"Komornik" to film Feliksa Falka z brawurową kreacją Andrzeja Chyry w roli tytułowego komornika, który bezwzględnie egzekwuje długi mieszkańców Wałbrzycha. FIlm otrzymał pięć Złotych Lwów w Gdyni oraz 7 Orłów, czyli Polskich Nagród Filmowych. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń by chciał, żeby Śmiszek został... misterem Sejmu. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!"

Robert Biedroń / / Kuba Bożanowski from Warsaw, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

"Super Express" zorganizował plebiscyt na mistera Sejmu. Wśród kandydatów jest poseł-elekt Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner europosła Wiosny Roberta Biedronia. Ten napisał w mediach społecznościowych: "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - zachęcając do głosowania na Śmiszka. Na te "żarty" zareagował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!" - zaapelował polityk.

To kolejna tego typu sonda "Super Expressu". Wcześniej przeprowadzono wybory miss Sejmu.

Choć pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie wciąż przed nami, to w sondzie brani są pod uwagę posłowie - elekci. W tym Krzysztof Śmiszek.

To zdecydowanie przypadło do gustu jego partnerowi - Robertowi Biedroniowi, szefowi Wiosny. "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - napisał polityk na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Biedroń załatwił swojemu chłopakowi jedynkę na liście Lewicy, a teraz promuje go na..."mistera Sejmu". żenada. Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!

- napisał na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl