Beata Szydło w PE? „Rozważam taką możliwość”

/ telewizjarepublika.pl

  

Wicepremier Beata Szydło potwierdziła, że może wystartować przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Ponieważ się mówi, ja też potwierdziłam że rzeczywiście biorę to pod uwagę – powiedziała dziś w rozmowie z Telewizją Republika w programie W Punkt. Polityk wspomniała również o tym, że trwa dyskusja w rządzie i w partii o tym, jaką formę wsparcia można zaproponować emerytom

Beata Szydło zapytana dziś w TV Republika o zapowiadaną wcześniej propozycję wsparcia dla emerytów podkreśliła, że „przede wszystkim chodzi o to, żeby skutecznie pomóc tym, którzy są w tej chwili w najtrudniejszej sytuacji, czyli seniorom”.

Z jednej strony musimy się zastanowić, co zrobić, żeby ta ich sytuacja bieżąca uległa poprawie i tu (mamy) m.in. program darmowych leków dla seniorów czy też program ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego „Dostępność plus” (...), ale oczywiście najważniejszą sprawą jest wysokość emerytur

- wskazała.

Zauważyła, że obecny rząd „i tak znacząco podniósł najniższe emerytury oraz dał gwarancję najniższej emerytury dla rolników, dla ubezpieczonych w KRUS-ie”.

Teraz czas na dyskusję o tym, jaką formę (wsparcia ) można zadedykować tym osobom (emerytom). Ja powtórzę za prezesem Jarosławem Kaczyńskim, że w tej chwili trwa dyskusja w rządzie i w partii

- powiedziała wicepremier.

Na pewno jeszcze w tym roku albo w przyszłym, na początku, zostanie przedstawiona

- zadeklarowała. Dodała, że ta propozycja będzie dotyczyła obecnych emerytów.

Dopytana o szczegóły, odparła, że są dwa wyjścia. 

Może to być albo świadczenie jednorazowe osobne, albo może być też wzrost wynagrodzeń

- poinformowała. Jak jednak dodała, „przy wzroście wynagrodzeń, emerytur, mamy przede wszystkim dyskusję na temat waloryzacji”.

Inną sprawą jest w ogóle dyskusja w dłuższym i szerszym wymiarze (...) nad tymi emeryturami w przyszłości - jak mają wyglądać, żeby emeryci mogli godnie żyć i z drugiej strony, żeby ten system był stabilny

- podkreśliła Szydło.

Powiedziała też, że większość projektów społecznych może być realizowana dlatego, że został uszczelniony system podatkowy. 

Walka z mafiami vat-owskimi i wypływaniem należności z VAT poza budżet przyniosła efekty i jest bardzo skuteczna - oceniła. - Kolejna rzecz, która się powiodła w naszym rządzie, to to, że potrafiliśmy połączyć projekty społeczne ze wzrostem gospodarczym

- zauważyła.

Jej zdaniem „środki na programy, które rząd już wprowadził, są zabezpieczone; programy społeczne na pewno będą kontynuowane”.

Ja jestem spokojna, jeśli chodzi o stabilność finansów publicznych, bo te zmiany, które zostały przeprowadzone przez Ministerstwo Finansów i wszystkich ministrów (...) są takimi zmianami, które pozwoliły właśnie na znaczącą poprawę sytuacji finansów publicznych

- zaznaczyła wicepremier Szydło.

Polityk została zapytana również o jej plany polityczne na przyszłość i ewentualny start w eurowyborach w maju przyszłego roku.

Ponieważ się mówi, ja też potwierdziłam że rzeczywiście biorę to  pod uwagę. Ostateczne decyzje będą zapadały po wyborach samorządowych, pod koniec roku, na początku przyszłego. W zależności od tego, jak będziemy to układać w partii, taka będzie ostateczna decyzja. Natomiast rzeczywiście rozważam taką możliwość

- przyznała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA potępiają chińską przemoc

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji oświadczył dziś, że USA potępiają "nieuzasadnione użycie śmiercionośnej siły" przez policję podczas ostatnich starć w Hongkongu i wzywają policje oraz cywilów, by "deeskalowali sytuację".

Policja w Hongkongu i cywile są równie odpowiedzialni za deeskalację i unikanie gwałtownych konfrontacji

- powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Hongkońska policja postrzeliła w poniedziałek uczestnika antyrządowej demonstracji ostrą amunicją podczas starć w dzielnicy Sai Wan Ho. 21-letni mężczyzna przeszedł operację i jest w stanie krytycznym.

Według źródeł medycznych dziennika "South China Morning Post" postrzelony 21-latek o nazwisku Chow przeszedł operację wątroby i nerki, ale jego stan wciąż jest krytyczny.

Napięcia wzrosły w piątek w związku z doniesieniami o śmierci 22-letniego studenta, który – jak wielu przypuszcza – w nocy z 3 na 4 listopada spadł z wysokości w pobliżu miejsca starć z policją, uciekając przed wystrzelonym przez nią gazem łzawiącym. Demonstrantów dodatkowo rozgniewało aresztowanie kilku prodemokratycznych posłów hongkońskiego parlamentu, którym zarzuca się utrudnianie pracy izby w maju.

Pod presją trwających od czerwca protestów rząd Hongkongu wycofał kontrowersyjny projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, ale nie przychylił się do żadnego z pozostałych postulatów zgłaszanych przez demonstrantów. Żądają oni m.in. demokratycznych wyborów władz regionu i niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, której zarzucają brutalność i używanie nadmiernej siły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl