Cios przyjął, cios oddał. Adamowicz i Wałęsa nie przestają sobie dogryzać. Ale zawrzało!

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa nie przestają wymieniać się uszczypliwymi komentarzami. Tak było i dziś… Adamowicz zaoferował Wałęsie, aby po najbliższych wyborach został pierwszym zastępcą prezydenta. - Jesteś mechanizmem niszczącym - odparł europoseł PO.

Jarosław Wałęsa
Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Bądź pierwszym zastępca prezydenta Gdańska, a za pięć lat będziesz świetnym kandydatem na głównego prezydenta. Okres asymilacyjny jest potrzebny

- zwrócił się do Jarosława Wałęsy obecny prezydenta Gdańska, Paweł Adamowicz, który ubiega się o reelekcję i który nie otrzymał w wyborach wsparcia dawnych kolegów z PO.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałęsa podgryza Adamowicza, ale... czy o czymś nie zapomniał?

Swoją propozycję Adamowicz złożył po zakończeniu „Gdańskiej Debaty Gospodarczej - Wybory 2018”, zorganizowanej przez Pracodawców Pomorza wspólnie z Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Uczestniczyło w niej, oprócz Adamowicza i Wałęsy, także czworo pozostałych kandydatów na prezydenta miasta.

Paweł, przeczysz samemu sobie. Mówiłeś, że żądasz od Platformy Obywatelskiej, aby porozumiała się z Nowoczesną. Mamy to porozumienie i poszerzamy się na inne środowiska, a teraz ty stoisz z boku. Paweł, to jest błąd, ty też się tego uczyłeś

- odpowiedział Wałęsa na ofertę Adamowicza.

Ale uczyłem się co najmniej od ośmiu lat jako radny. Zapraszam do współpracy

- podkreślił prezydent Gdańska.

Wałęsa odparł: 

Zrozum, że teraz jesteś mechanizmem niszczącym. Koalicja Obywatelska to jest przyszłość.
 

CZYTAJ WIĘCEJ: Walka gdańskich buldogów pod dywanem. Paweł Adamowicz dostał ostatnią szansę

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Gdańsk #Wałęsa #Adamowicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo