Cios przyjął, cios oddał. Adamowicz i Wałęsa nie przestają sobie dogryzać. Ale zawrzało!

Jarosław Wałęsa / Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa nie przestają wymieniać się uszczypliwymi komentarzami. Tak było i dziś… Adamowicz zaoferował Wałęsie, aby po najbliższych wyborach został pierwszym zastępcą prezydenta. - Jesteś mechanizmem niszczącym - odparł europoseł PO.

Bądź pierwszym zastępca prezydenta Gdańska, a za pięć lat będziesz świetnym kandydatem na głównego prezydenta. Okres asymilacyjny jest potrzebny

- zwrócił się do Jarosława Wałęsy obecny prezydenta Gdańska, Paweł Adamowicz, który ubiega się o reelekcję i który nie otrzymał w wyborach wsparcia dawnych kolegów z PO.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałęsa podgryza Adamowicza, ale... czy o czymś nie zapomniał?

Swoją propozycję Adamowicz złożył po zakończeniu „Gdańskiej Debaty Gospodarczej - Wybory 2018”, zorganizowanej przez Pracodawców Pomorza wspólnie z Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Uczestniczyło w niej, oprócz Adamowicza i Wałęsy, także czworo pozostałych kandydatów na prezydenta miasta.

Paweł, przeczysz samemu sobie. Mówiłeś, że żądasz od Platformy Obywatelskiej, aby porozumiała się z Nowoczesną. Mamy to porozumienie i poszerzamy się na inne środowiska, a teraz ty stoisz z boku. Paweł, to jest błąd, ty też się tego uczyłeś

- odpowiedział Wałęsa na ofertę Adamowicza.

Ale uczyłem się co najmniej od ośmiu lat jako radny. Zapraszam do współpracy

- podkreślił prezydent Gdańska.

Wałęsa odparł: 

Zrozum, że teraz jesteś mechanizmem niszczącym. Koalicja Obywatelska to jest przyszłość.
 

CZYTAJ WIĘCEJ: Walka gdańskich buldogów pod dywanem. Paweł Adamowicz dostał ostatnią szansę

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl